Medalowy powrót Anity Włodarczyk. Wielki dzień dla reprezentacji Polski

9
Paryż 2024: Anita Włodarczyk i Przemysław Zamojski pójdą z polską flagą. (zdjęcie: Ministerstwo Sportu i Turystyki, x)

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w Rzymie, znacząco przyczyniając się do awansu Polski na czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej.

Włodarczyk rzuciła na odległość 72,92 m i zdobyła srebro, wyprzedzając Włoszkę Sarę Fantini, która zdobyła złoto na odległość 74,18 m. Brązowy medal zdobyła Francuzka Rose Loga, rzucając na odległość 72,69 m.

CZYTAJ: Natalia Kaczmarek pobiła rekord Ireny Szewińskiej i została mistrzynią Europy!

Srebrny medal to szósty medal Włodarczyk na Mistrzostwach Europy, który uzupełnia jej imponującą kolekcję czterech złotych i jednego brązowego medalu. Jej konsekwentne występy na przestrzeni lat ugruntowały jej status potężnej siły w rzucie młotem, potwierdzając jej elitarną pozycję w sporcie.

Po konkursie 38-latka była usatysfakcjonowana, że udało jej się zdobyć medal na wielkiej imprezie od igrzysk olimpijskich w Tokio. Od 2021 roku Polka zmagała się z urazami, ale na szczęście teraz z jej zdrowiem jest wszystko dobrze i szykuje formę na kolejne igrzyska.

Pomyślałam sobie, że to srebrny medal do kolekcji, bo w niej go brakowało. Fajnie, że po sześciu latach przerwy mam kolejny medal. Dziś jest 10 czerwca, a dwa lata temu o tej porze leżałam z rozwalonym mięśniem dwugłowym. 9 czerwca 2022 doznałam kontuzji, a teraz mam srebrny medal. To jest dla mnie motywujące, że odbiłam się z tego dna i wróciłam – przyznała Włodarczyk.

CZYTAJ: Wojciech Nowicki został mistrzem Europy w rzucie młotem