Nowicjusz Tottenhamu strzelił oszałamiającego gola w Pucharze Szwecji (WIDEO)

4
Tottenham ma prawdziwą gwiazdę w swoim składzie. (zdjęcie: Spurs Global, x)

Wczoraj Djurgården rozgromił reprezentanta III ligi United Nordic wynikiem 5:0 w meczu II rundy fazy grupowej Pucharu Szwecji. 18-letni Lucas Bergvall, który tej zimy oficjalnie podpisał kontrakt z Tottenhamem, strzelił dwie bramki.

Już w jedenastej minucie Bergvall zaliczył trafienie, a następnie asystował przy następnym golu. Prawdziwy popis dał w 67. minucie, gdy po niesamowitym rajdzie wpakował piłkę do siatki. 18-letni pomocnik przebiegł pół boiska, po czym strzelił gola.

CZYTAJ: Liverpool pokonał Chelsea w finale Pucharu Ligi Angielskiej

Drugi gol młodego pomocnika był prawdziwym wydarzeniem piłkarskiego tygodnia. Bergvall zagrał piłkę bezpośrednio ze środka pola, która elegancko wpadła do bramki.

Warto dodać, że zainteresowanie Bergvallem wyraziła także Barcelona. Szwed poleciał nawet do Barcelony, gdzie zjadł lunch z dyrektorem sportowym Deco i prawie sfinalizował transfer. Jednak w ostatniej chwili Tottenham przechwycił Bergvalla, obiecując mu miejsce w pierwszym składzie od przyszłego sezonu.

Transfer tego cudownego piłkarza kosztował Spurs 10 milionów euro.

CZYTAJ: Bramka Modricia zapewniła Realowi Madryt zwycięstwo nad Sevillą

Do lipca, Bergvall będzie wypożyczony w Djurgården, a następnie dołączy do Tottenhamu na przedsezonowy trening.

– Trafiłem do bardzo dobrego klubu ze świetnym szkoleniowcem i głodną sukcesów drużyną, prezentującą atrakcyjny dla oka futbol. Dołączenie do tego miejsca było dla mnie ogromną przyjemnością – powiedział Bergvall.

Reprezentant Szwecji podpisał z Tottenhamem pięcioletni kontrakt, który zacznie obowiązywać od 1 lipca tego roku. Przed nim ostatnie miesiące gry w Djurgården.