Polska z medalami na Mistrzostwach Europy w pływaniu

3
Adela Piskorska została mistrzynią Europy w Belgradzie. Polka wygrała rywalizację na 100 metrów stylem grzbietowym. (zdjęcie: Mateusz Górecki, x)

W Belgradzie, polska sztafeta 4×100 m stylem zmiennym świętowała fenomenalne zwycięstwo na Mistrzostwach Europy w pływaniu.

Zespół w składzie Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Paulina Peda i Kornelia Fiedkiewicz uzyskał imponujący czas 3:58,71 i zapewnił sobie złoty medal. Swoim występem wyprzedziły węgierską drużynę, która zajęła drugie miejsce z czasem 4:01,50 i duńską drużynę, która zdobyła brąz z czasem 4:02,03.

Męska drużyna zdobyła srebro

Swój sukces odniosła także polska sztafeta 4×100 m stylem zmiennym mężczyzn, która po emocjonującym finiszu zdobyła srebrny medal. Ekipa w składzie Ksawery Masiuk, Jan Kałusowski, Jakub Majerski i Kamil Sieradzki ukończyła wyścig z czasem 3:33,44. Austriacy nieznacznie ich pokonali, zajmując pierwsze miejsce z czasem 3:33,41. Tuż za nimi uplasowała się ukraińska ekipa, która z czasem 3:33,50 zdobyła brąz.

CZYTAJ: Pewne zwycięstwo polskich siatkarzy w Lidze Narodów!

Sukcesy w sztafetach zwieńczyły niezwykle udane mistrzostwa Polski. W trakcie zawodów polscy pływacy zgromadzili łącznie 15 medali, potwierdzając swoją sprawność i determinację w basenie. To niezwykłe osiągnięcie podkreśla rosnącą siłę Polski w europejskim pływaniu.