Polski duet w siatkówce plażowej zdobył historyczny brąz na Mistrzostwach Świata w Tlaxcala w Meksyku

5
Pierwszy polski duet w historii, który zdobył medal mistrzostw świata w piłce siatkowej plażowej. (zdjęcie: Jakub Balcerzak, twitter)

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zdobyli brązowy medal Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej, które odbyły się w Tlaxcala w Meksyku. To niezwykłe osiągnięcie to pierwszy w historii medal tej rangi w polskiej siatkówce plażowej.

Od samego początku turnieju wydawało się, że Bryl i Łosiak są nie do zatrzymania. Błyskawicznie przeszli fazę grupową, utrzymując doskonały rekord zwycięstw, a ich dominacja utrzymała się w głównej drabince.

Przeczytaj także: Szymon Marciniak poprowadzi mecz podwyższonego ryzyka na Bałkanach

Polski duet odprawił z kwitkiem m.in. czwartą parę światowego rankingu, Amerykanów Partain/Benesh oraz notowanych na siódmej pozycji Niemców Wickler/Ehlers. Dla porównania, Bryl i Łosiak są sklasyfikowani na 20. miejscu.

Polacy mieli nawet szansę na finał turnieju, ale w półfinale przegrali ze Szwedami Davidem Ahmanem i Jonatanem Hellvigiem 1:2 (11:21, 22:20, 16:18). Polacy mieli nawet dwie piłki meczowe, ale dwukrotni mistrzowie Europy wybronili się i ostatecznie wygrali całe spotkanie.

Przeczytaj także: Triumf Polaka: Kacper Sztuka został mistrzem włoskiej Formuły 4!

Walka o brązowy medal pokazała prawdziwy zapał Bryla i Łosiaka. Od samego początku potwierdzili swoją dominację i pewnie ograli przeciwników, przypieczętowując zwycięstwo dwusetowe. W decydującym spotkaniu polska para pokonała Amerykanów Theo Brunnera i Trevora Crabba 2:0 (21:17, 21:18).

Tym samym Polacy sięgnęli po pierwszy w historii polskiej siatkówki plażowej medal mistrzostw świata. Wcześniej do ćwierćfinałów dochodzili Łosiak z Piotrem Katorem (2017) i Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem (2011).