Polski duet z medalem mistrzostw świata! Polak drugim najlepszym punktującym mistrzostw!

5
Bartosz Losiak, Michal Bryl (fot. przegląd sportowy)

Bartosz Łosiak i Michał Bryl, reprezentanci Polski w siatkówce plażowej, właśnie przeszli do historii. Duet zdobył pierwszy w historii Polski medal mistrzostw świata w siatkówce plażowej. W decydującym starciu mistrzostw świata Łosiak i Bryl wywalczyli brązowy medal! Bryl był też drugim najlepszym punktującym turnieju!

Kończą się mistrzostwa świata w siatkówce plażowej w Tlaxcali w Mekssyku i mamy dla was dobre wieści. Michał Bryl i Bartosz Łosiak, którzy reprezentowali na tych mistrzostwach Polskę, wracają do domu z brązowym medalem!

To pierwszy raz w polskiej historii, kiedy Polacy stają na podium mistrzostw świata w siatkówce plażowej. Do tej pory Polacy dochodzili najdalej do ćwierćfinału imprezy. Co ciekawe, polski duet startował w mistrzostwach z numerem 11. Dzięki po pokonaniu w meczu o brązowy medal Amerykanów Polacy awansują i przybliżą się znacząco do awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Mecz o brązowy medal imprezy dobrze rozpoczęli Amerykanie, ale Łosiak i Bryl wyprzedzili rywali przy stanie 7:7 i nie oddali prowadzenia do samego końca seta, wygrywając 21:17. Podobnie wyglądał drugi set, którego Polacy wygrali 21:18, po czym rzucili się sobie w ramiona i świętowali zdobycie brązowego medalu mistrzostw świata w siatkówce plażowej.

Polacy byli o punkt od walki o złoty medal, zamiast o brąz. Półfinał przegrali bowiem dopiero tie-breaku. Punkt na wagę brązu zapewnił duetowi Michał Bryl. Bryl okazał się drugim najlepszym punktującym turnieju, zdobywając na tych mistrzostwach w sumie 186 punktów.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Zagraliśmy od początku do samego końca, do tego ostatniego meczu, bardzo dobrą siatkówkę – powiedział później Bartosz Łosiak.

CZYTAJ: Ronaldo skazany na karę 99 batów w Iranie!

CZYTAJ: Sensacja. Jedna z ulubionych par Hollywood ujawnia, że tak naprawdę od 2016 jest w separacji