Powrócił na boisko Barcelony po 349 dniach

2
Gavi wrócił na boisko po długiej przerwie. Piękne sceny w Barcelonie. (zdjęcie: FC Barcelona, x)

W dziesiątej rundzie hiszpańskiej La Liga, Barcelona podejmowała Sevillę u siebie. Mecz przebiegł całkiem gładko dla gospodarzy, kończąc się zwycięstwem 5:1.

20-letni pomocnik Barcelony, Gavi, został włączony do składu na mecz i wszedł na boisko w 83. minucie, zastępując Pedriego. W dodatku miejsce miała bardzo symboliczna sytuacja, bo gdy Gavi wchodził na boisko w miejsce Pedriego, od razu otrzymał od swojego kolegi opaskę kapitańską.

Był to jego pierwszy występ na boisku od 11 miesięcy po poważnym urazie więzadła i łąkotki.

CZYTAJ: Historyczny sukces Roberta Kubicy. Polak wywalczył kolejny tytuł!

Utalentowany pomocnik gra w pierwszej drużynie katalońskiego klubu od 2021 roku. W tym czasie Gavi wziął udział w 111 meczach, strzelił 7 goli i zanotował 12 asyst.

Młody piłkarz opuścił niemal cały poprzedni sezon, a także Euro 2024, na którym jego reprezentacja zdobyła tytuł mistrza Europy.

CZYTAJ: Syn Diego Simeone wzruszony po kluczowej roli w meczu Atlético