Roy Keane ocenia formę Rasmusa Højlunda

2
Rasmus Hojlund zmarnował kilka świetnych okazji w pierwszej połowie starcia Manchesteru United z Wigan Athletic. (zdjęcie: Soccer,NewsAlerts,Fact, X)

Rasmus Højlund, duński napastnik Manchesteru United, znalazł się w centrum uwagi po słabym występie przeciwko Wigan Athletic w Pucharze Anglii, co wywołało ostrą krytykę ze strony ekspertów piłkarskich, w szczególności Roya Keane’a.

Roy Keane nie wyraził współczucia dla Højlunda po tym, jak napastnik Manchesteru United zmarnował wiele dobrych okazji w meczu przeciwko Wigan Athletic w Pucharze Anglii i powiedział napastnikowi, aby „przestał się wygłupiać”.

CZYTAJ: Skrzydłowy Manchesteru United łączony z przeprowadzką do MLS

Højlund powrócił do podstawowej jedenastki po chorobie w poniedziałkowym meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii na wyjeździe z drużyną League One.

Duński napastnik miał kilka świetnych okazji do zdobycia gola w pierwszej połowie, po dośrodkowaniu Alejandro Garnacho z bliskiej odległości i nie zareagował na obroniony strzał Marcusa Rashforda, uderzając z 4,5 metra.

Choć w końcu otworzył swoje konto w Premier League dla Czerwonych Diabłów podczas niedawnego zwycięstwa w Premier League nad Aston Villą, Højlundowi brakowało pewności siebie przed bramką przeciwko Wigan Athletic.

Mimo że Manchester United zapewnił sobie zwycięstwo 2:0 z Wigan Athletic po golach Diogo Dalota i Bruno Fernandesa, Højlund nie zachwycił w tym spotkaniu. Duński napastnik, który nie wykorzystał kilku klarownych sytuacji w pierwszej połowie, znalazł się pod lupą analityków piłkarskich.

Podczas gdy eksperci tacy jak Ian Wright i Roberto Martinez wyrazili współczucie dla Højlunda, podkreślając jego zaangażowanie i ogólny wkład w zespół, Roy Keane zajął bardziej krytyczne stanowisko. Keane, legenda Man United, upierał się, że zespół musi grać pewniej pod bramką, a Højlund powinien wziąć na siebie odpowiedzialność za przegapienie kluczowych okazji.

Ocena Keane’a była jasna podczas przerwy meczu: „Jesteś zbyt miły, jesteś zbyt miły, wkurzyłbym się na niego” – powiedział Keane w ITV.

„Napastnik marnuje swoje szanse, przez cały czas możemy powiedzieć, że ma „pecha”, ale to świetne okazje. Wrzuć piłkę do siatki i przestań się wygłupiać” – powiedział Keane.

Martinez był pod wrażeniem zaangażowania i ogólnej gry Højlunda, mimo że nie trafia on jeszcze regularnie do siatki dla Czerwonych Diabłów.

„To tak oddany zawodnik, daje tak wiele, że niesprawiedliwe byłoby ocenianie go na podstawie bramek” – powiedział były menadżer Wigan Athletic.

CZYTAJ: Kibice Manchesteru United nie mogą uwierzyć w to, co widzą u 18-latka

W dalszej części programu Ian Wright przyznał, że Højlund musi szybko odzyskać swoją formę punktową. Wright zwrócił uwagę na konkretne problemy związane z techniką Højlunda, podkreślając znaczenie poprawiania się przed bramką.

Niepokój budzi brak bramek Rasmusa Højlunda, który zdobył zaledwie sześć bramek w 24 występach w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Duński napastnik będzie chciał uciszyć swoich krytyków i powrócić na listę strzelców, gdy Manchester United zmierzy się z Tottenhamem 14 stycznia w kluczowym starciu Premier League na Old Trafford. Na Højlunda wywierana jest presja, aby zapewnił bardziej produktywne występy i znacząco przyczynił się do poprawy skuteczności ataku Man United.