Rzut karny zdecydował o losach meczu Szkocja-Polska – Nicola Zalewski bohaterem!

8
Zalewski wywalczył dwa karne. Polacy triumfowali w Glasgow! (zdjęcie: as roma images, x)

W emocjonującym meczu, Polska zapewniła sobie zwycięstwo 3-2 nad Szkocją w pierwszej rundzie Ligi Narodów UEFA, odnosząc pierwsze zwycięstwo nad Szkotami od 44 lat. Nicola Zalewski okazał się wyróżniającym się graczem meczu, zdobywając dwa rzuty karne, w tym decydujący w doliczonym czasie gry.

Polska rozpoczęła mocno, otwierając wynik w 8. minucie potężnym strzałem Sebastiana Szymańskiego po przechwyceniu Kacpra Urbańskiego.

Tuż przed przerwą Robert Lewandowski podwoił prowadzenie rzutem karnym po faulu Zalewskiego. Jednak Szkocja szybko odpowiedziała w drugiej połowie, a Billy Gilmour wykorzystał błąd w obronie.

CZYTAJ: Patryk Chojnowski zdobył złoty medal w tenisie stołowym

Szkoci kontynuowali natarcie i wyrównali za sprawą Scotta McTominaya w 76. minucie po kosztownym błędzie Jakuba Piotrowskiego. Gdy mecz wydawał się skazany na remis, Zalewski zdobył kolejny rzut karny w ostatnich chwilach. Sam go wykorzystał, przypieczętowując zwycięstwo Polski 3-2.

CZYTAJ: Natalia Partyka dodaje srebro do swojej kolekcji medali paraolimpijskich

To zwycięstwo otwiera dla Polski trudny etap w grupie. Przez Biało-Czerwonymi mecze z Portugalią i Chorwacją.