Wojciech Nowicki zdobywa srebrny medal lekkoatletycznych Mistrzostw Świata!!!

13
Drugie miejsce w rzucie młotem zajął Wojciech Nowicki; zdjęcie: Antyfarmazon: Twitter

Wczoraj wieczorem na lekkoatletycznych Mistrzostw Świata zdobyliśmy pierwszy medal! Ze srebrem z Budapesztu wyjedzie młociarz Wojciech Nowicki. Tytułu mistrzowskiego nie zdołał obronić Paweł Fajdek.

Wczoraj wieczorem oglądaliśmy trzech polskich reprezentantów: dwóch młociarzy w finale i sprintera w półfinale. Z udziału w biegu na 800. metrów, który wieńczył siedmiobój zrezygnowała Paulina Ligarska.

Przeczytaj: Harry Kane strzelił gola podczas swojego debiutanckiego występu w Bayernie Monachium w Bundeslidze

Z perspektywy szans medalowych, najbardziej wyczekiwany był finał młociarzy.

Tytułu mistrza świata bronił bowiem Paweł Fajdek, chęć nazdobycie go po raz pierwszy w karierze miał Wojciech Nowicki.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i sytuacja zmieniała się w niemal każdej rundzie. Po pierwszych trzech kolejkach na prowadzeniu był Węgier Halasch (80,82 m). Na drugiej pozycji był Nowicki (80,70 m), a czwarty Fajdek (80,00 m). Mimo, że Wojtek poprawił się w piątej próbie rzucając 81,02 m. to nie wystarczyło do zdobycia Mistrzostwa Świata.

Ostatecznie Polak zajął drugie miejsce. Do złota zabrakło mu dwudziestu trzech centymetrów. Poza podium, na czwartej lokacie znalazł się Fajdek, który nie mógł dobrze wstrzelić się w drugiej części zawodów.

Przeczytaj: Oto nowy piłkarz Liverpoolu!

W półfinale na 100. metrów Dominik Kopeć był siódmy w swoim biegu, z czasem 10,15 s. Polakowi zabrakło prędkości na końcówce, przez co stracił szansę na awans do finału