Żyła i Kubacki walczyli dziś w konkursie duetów. Padł rekord skoczni

3
Słoweńcy bezkonkurencyjni w Wiśle! Piotr Żyła i Dawid Kubacki na szóstym miejscu. (zdjęcie: x)

Piotr Żyła i Dawid Kubacki wzięli udział w konkursie duetów w Wiśle w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na skoczni Adama Małysza swoje umiejętności zaprezentowało trzynaście drużyn narodowych. Faworytami imprezy byli Słoweńcy, Anze Lanisek i Lovro Kos. Sobotnie zmagania rozpoczęły się o godzinie 16:00.

Duże szanse na wygraną mieli także Austriacy Manuel Fettner i Jan Hoerl, a także Niemcy Andreas Wellinger i Stephan Leyhe.

Lanisek odniósł zwycięstwo w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego, a Kos zapewnił sobie trzecie miejsce. Żyła uplasował się na 12. pozycji, a Kubacki na 13. pozycji.

W sobotę w Wiśle rywalizowało 13 duetów. W drugiej rundzie wzięło udział 12 drużyn, a do trzeciej rundy przeszło osiem. Zwycięzcą została drużyna, która zdobyła najwięcej punktów po sześciu skokach.

CZYTAJ: Harry Kane wyrównał rekord Roberta Lewandowskiego

Kto zwyciężył i jak wypadli Polacy?

Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajęli szóste miejsce w konkursie duetów Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywanym w Wiśle. Wygrali Słoweńcy w składzie Anze Lanisek i Lovro Kos, a na podium znaleźli się jeszcze Austriacy i Niemcy.

Polacy stracili do Słoweńców 122,7 pkt. Najdłuższy skok w konkursie oddał Niemiec Andreas Wellinger, który ustanowił rekord obiektu – 144,5 m.

Do zawodów przystąpiło 13 duetów. Po pierwszej serii odpadła Rumunia, zaś po drugiej – Ukraina, Szwajcaria, Kazachstan i Włochy.

CZYTAJ: Dobry przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel w Altenmarkt-Zauchensee