Aktualne informacje na temat stanu zdrowia Onany, Shawa i Højlunda

2
Erik ten Hag potwierdza, że André Onana i Luke Shaw będą dostępni na niedzielny mecz z Evertonem! (zdjęcie: United Update, X)

Menedżer Manchesteru United, Erik ten Hag, podał najnowsze doniesienia dotyczące kontuzji w klubie.

Główny trener Manchesteru United, Erik ten Hag, powiedział, że Andre Onana i Luke Shaw będą dostępni podczas niedzielnego starcia z Evertonem, ale udział Rasmusa Højlunda jest jeszcze niepewny.

CZYTAJ: Manchester United bez Erika ten Haga w meczu z Evertonem

Podczas przerwy międzynarodowej, Onana nabawił się problemów z miednicą, co doprowadziło do jego wycofania się ze składu Kamerunu, co postawiło go pod dużym znakiem zapytania podczas weekendowego meczu.

Bramkarz numer jeden klubu mógł jednak w tym tygodniu trenować z Czerwonymi Diabłami i znajdzie się w składzie na rozgrywki Premier League rozgrywane na Goodison Park.

Ten Hag potwierdził również podczas piątkowej przedmeczowej konferencji prasowej, że Shaw, który nie grał przez ponad trzy miesiące z powodu problemów ze ścięgnem podkolanowym, znajdzie się w składzie po całkowitym wyzdrowieniu po problemie, którego doznał w sierpniowym meczu z Tottenhamem Hotspur.

Jednak udział Højlunda pozostaje pod znakiem zapytania ze względu na nadwyrężenie mięśni, którego doznał w wygranym 1:0 meczu z Luton Town przed przerwą na mecze reprezentacyjne.

Højlund może zostać zmuszony do opuszczenia spotkania. W zwycięskim meczu z Luton przed przerwą reprezentacyjną został zmuszony do opuszczenia boiska i był nieobecny na międzynarodowych meczach Danii.

Højlund jest czołowym strzelcem drużyny w tym sezonie z pięcioma golami, ale nie zdobył jeszcze bramki w Premier League, a w sobotę zostanie ogłoszona decyzja w sprawie jego kondycji na starcie na Goodison Park.

Ten Hag powiedział również, że doświadczony środkowy obrońca Jonny Evans robi duże postępy w powrocie do zdrowia po problemie z udem, którego nabawił się podczas niedawnego starcia Ligi Mistrzów z Kopenhagą.

„Andre ma się dobrze. Dzisiaj przyszedł na trening, jest dobry. Z Rasmusem musimy poczekać do jutra i podejmiemy ostateczną decyzję” – powiedział menedżer Manchesteru United w piątek.

„Luke Shaw będzie dostępny w niedzielę, będzie w składzie.”

CZYTAJ: Kluczowy piłkarz Manchesteru United wraca do gry

Ten Hag szczegółowo opisał znaczenie powrotu Shawa, twierdząc, że reprezentant Anglii uczyni zespół „bardziej stabilny”.

„Możemy zacząć od omówienia jego cech fizycznych, następnie umiejętności technicznych i przywództwa. Przez długi czas w tym sezonie nie mieliśmy lewego obrońcy. Bardzo się cieszę, że wrócił. Pomoże nam zachować większą stabilność” – dodał trener.

„Będziemy stabilniejsi z nim u boku – jestem tego pewien”.

„Cóż, dzisiaj zaczęliśmy wcześnie, a potem zobaczymy, jak skondensowany będzie nadchodzący tydzień z trzema meczami wyjazdowymi w ciągu sześciu dni” – powiedział Ten Hag.

„Musimy sobie z tym poradzić. Mamy plan i przygotowywaliśmy się do niego. Uświadomiliśmy graczom, że muszą wziąć na siebie odpowiedzialność. Chodzi o współpracę.”

CZYTAJ: Steve Bruce nalega, aby Manchester United dał czas Erikowi ten Hag

Man United pozostaje bez usług Casemiro, Lisandro Martineza, Christiana Eriksena, Tyrella Malacii i Amada Diallo z powodu problemów z kontuzjami.

Jadon Sancho również nie jest jeszcze związany z pierwszym zespołem i ma odejść w styczniu, ale Aaron Wan-Bissaka wrócił po chorobie, w wyniku której nie zagrał w meczu z Luton przed przerwą na mecze reprezentacyjne.

Manchester United wygrał dwa ostatnie mecze w Premier League i cztery z ostatnich pięciu, co dało mu szóstą pozycję w tabeli przed kolejną serią spotkań.