Brazylijska gwiazda nie pojawi się w ćwierćfinale Copa America 2024

3
Vinicius Junior został zawieszony na ćwierćfinał Copa America przeciwko Urugwajowi. (zdjęcie: Krystal Beverly, x)

W ćwierćfinałowym meczu Copa America 2024, główny trener Brazylii, Dorival Júnior, będzie pozbawiony największej gwiazdy swojej drużyny.

Z powodu zawieszenia, kluczowy skrzydłowy Realu Madryt i Brazylii Vinícius Júnior opuści mecz z Urugwajem. Zawieszenie jest skutkiem zgromadzenia żółtych kartek.

Vinícius otrzymał swoją pierwszą żółtą kartkę w turnieju w meczu z Paragwajem (4-1), a drugą w dzisiejszym meczu z Kolumbią (1-1).

Do tej pory Vinícius strzelił dwa gole w Copa America 2024, otwierając wynik przeciwko Paragwajowi.

CZYTAJ: Arda Güler powtórzył osiągnięcie Cristiano Ronaldo i Wayne Rooneya

Vinicius Junior wypada z ćwierćfinału Copa America przeciwko Urugwajowi.

23-letni gwiazdor Realu Madryt otrzymał swoją drugą żółtą kartkę w turnieju w ostatnim meczu fazy grupowej przeciwko Kolumbii. Został ukarany żółtą kartką za faul Jamesa Rodrigueza zaledwie siedem minut po rozpoczęciu meczu w Santa Clara w Kalifornii. To ostrzeżenie nastąpiło po wcześniejszym ostrzeżeniu przeciwko Paragwajowi w 83. minucie zwycięstwa Brazylii 4:1, w którym zdobył dwa gole. W związku z tym Vinicius Junior opuści ćwierćfinałowe starcie z Urugwajem, które odbędzie się w sobotę w Las Vegas.

„To się zdarza” – powiedział główny trener Dorival Junior.

Vinicius Junior ma na koncie 33 występy w reprezentacji Brazylii, w których strzelił pięć goli.

W ćwierćfinale Brazylia zmierzy się z Urugwajem.

CZYTAJ: Turcja strzeliła najszybszego gola w historii Euro i awansowała do ćwierćfinału