Coco Gauff i Novak Djoković triumfują w Cincinnati

3
Coco Gauff i Novak Djokovićzwyciężają w Cincinnati; zdjęcie: Ian Chiverton: Twitter

Dobiegła końca rywalizacja w turniejach WTA i ATP w Cincinnati. W rywalizacji kobiet triumfowała Coco Gauff, która pokonała Karolinę Muchovą, natomiast wśród mężczyzn Novak Djoković zwyciężył nad Carlosem Alcarazem.

W finale rywalizacji kobiet wystąpiła Coco Gauff, która w półfinale po bardzo dobrym występie poradziła sobie z Igą Świątek, a także Karolina Muchova. Czeszka w poprzedniej rundzie pokonała Arynę Sabalenkę, pokonując ją po raz drugi w tym sezonie.

Wow. Co to był za tydzień! Wygrałem mój największy tytuł do tej pory dwa tygodnie temu i wiesz, że musiałem podwoić itttt (żart tik tok) Z całą powagą, jestem bardzo wdzięczna za całe wsparcie, jakie cincy dał mi w tym tygodniu. Dziękuję Bogu.

Finałowe starcie dwóch zdecydowanie najlepszych obecnie tenisistów świata rozpoczęło się od wyrównanej wymiany w pierwszym secie. Pierwsze przełamanie nastąpiło dopiero w szóstym gemie, po którym Djoković prowadził 4:2, ale po chwili Alcaraz również wygrał przy serwisie rywala.

Przeczytaj: Trener Chelsea Mauricio Pochettino skrytykowany po przegranym meczu z West Ham United

Hiszpan dokonał tej sztuki także przy stanie 6:5, co pozwoliło mu po chwili wygrać seta 7:5.

Od przełamania Alcaraza przy stanie 2:1 w drugim secie, miał on delikatną przewagę. Djoković zdołał wyrównać na 4:4, potem prowadził 5:4 i 6:5, ale Hiszpan zdołał doprowadzić do tie-breaku. W nim miał nawet piłkę meczową przy stanie 6:5, ale Serb ją obronił, po czym wykorzystał drugiego setbola i wyrównał stan meczu.

Trzeci set także stał na wyrównanym poziomie. W jego trakcie Djoković nie wykorzystał aż czterech piłek meczowych – dwóch przy stanie 5:3 i dwóch kolejnych przy wyniku 5:4. O losach ponownie decydował tie-break, ale tym razem Serb zrobił co należy i zwyciężył 7:4.

Przeczytaj: Zieliński zaczyna sezon w pierwszym składzie Napoli