Gniew kibiców na FC Bayern

4
Duże rozczarowanie dla kibiców Bayernu Monachium; zdjęcie: Transfery.info: Twitter

Po dziesięciomiesięcznej przerwie Manuel Neuer jest o krok od powrotu do FC Bayern. Przed wyjazdowym meczem z FSV Mainz 05, gdzie kapitan mógł wrócić na boisko, wielu kibiców było na boisku treningowym w Monachium, aby rzucić okiem na bramkarza. Byli jednak rozczarowani.

Gehenna Manuela Neuera może się skończyć w najbliższy weekend. W tej chwili wiele wskazuje na to, że 37-latek wróci do bramki FC Bayern w Moguncji.

Neuer był skazany na oglądanie od grudnia 2022 roku, krótko po Zimowych Mistrzostwach Świata w Katarze złamał podudzie podczas skitouringu.

Przeczytaj: Sir Jim Ratcliffe podejmuje decyzję w sprawie przyszłości Erika ten Haga w Manchesterze United

W międzyczasie komplikacje związane z rekonwalescencją sprawiły, że bramkarz wrócił do gry, ale teraz wrócił do treningów drużyny na Säbener Straße.

Jak podaje „Bild”, goście z Hamburga, Kilonii i Kolonii byli na miejscu w mroźnych temperaturach, aby zobaczyć Neuera i spółkę od godziny 10:30.

Ale trener Thomas Tuchel miał coś przeciwko temu: 50-latek podobno miał „nieprzezroczystą plandekę wokół boiska treningowego całkowicie naciągniętą przez stewardów”, aby chronić się przed widokami z zewnątrz.

Duże rozczarowanie dla kibiców, którzy raczej nie spodziewali się tajnego treningu, w końcu podczas przerwy reprezentacyjnej obecnych było tylko siedmiu zawodników. Reszta składu składała się z młodych zawodników, a także Jerome’a Boatenga, któremu kończy się kontrakt.

Wszyscy międzynarodowi piłkarze mają wrócić do FC Bayern najpóźniej do czwartku. Łącząc siły, piłkarze podejmą kolejną próbę podboju szczytu tabeli.

W tej chwili drużyna z Monachium zajmuje trzecie miejsce za Bayerem Leverkusen i niespodziewaną drużyną VfB Stuttgart. W pierwszych siedmiu meczach ligowych gwiazdorska drużyna odniosła pięć zwycięstw i dwa remisy.

Przeczytaj: Greenwood nie wróci już nigdy na Old Trafford