Hubert Hurkacz triumfuje nad mistrzem US Open

3
Hubert Hurkacz dobrze wszedł w turniej w Madrycie. Polak wygrał dwa meczu i teraz w 1/8 finału zmierzy się z Taylorem Fritzem. (zdjęcie: Hubert Hurkacz, x)

Hubert Hurkacz wygrał pierwszą rundę Australian Open. Z kim zagra teraz?

Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie Australian Open zmierzył się z potężnym przeciwnikiem w postaci australijskiego kwalifikanta Omara Jasiki. Gwiazda polskiego tenisa, pieszczotliwie nazywana „Hubi”, poradziła sobie z wymagającym, trzysetowym meczem i zwyciężyła z wynikiem 7:6, 6:4, 6:2.

CZYTAJ: Iga Świątek przeszła do drugiej rundy Australian Open. Z kim zagra?

Jasik, były mistrz US Open juniorów w grze pojedynczej i deblu, od początku postawił Hurkaczowi wysoką poprzeczkę. Pomimo krótkiej przerwy w grze, mocne serwisy i strategiczna gra Huberta pozwoliły mu zapewnić sobie decydujący tie-break w pierwszym secie.

Polak w dalszym ciągu dominował, wykazując się przez cały mecz wytrzymałością i precyzją. Pokonując 20 asów w trzecim secie, Hurkacz wykorzystał okazję do przełamania i ostatecznie w ostatnim secie wygrał mecz 6:2.

Hubert Hurkacz – Omar Jasika 3-0 (7:6, 6:4, 6:2)

W nadchodzącym starciu drugiej rundy, Hurkacz zmierzy się z czeskim Jakubem Mensikiem, który w trzech setach zapewnił sobie zwycięstwo nad Denisem Shapovalovem.

CZYTAJ: Zmarł najstarszy polski olimpijczyk. Miał 96 lat