Iga Świątek przeszła do drugiej rundy Australian Open. Z kim zagra?

4
Iga Świątek w 2. rundzie Australian Open! (zdjęcie: Chance Leigh Haye, twitter)

Na początku Australian Open zarówno Iga Świątek, jak i Hubert Hurkacz musieli stawić czoła wymagającemu przeciwnikowi, ale pokonali trudności i zapewnili sobie zwycięstwa w meczach pierwszej rundy.

Iga Świątek wygrała z amerykańską tenisistką Sofią Kenin i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

CZYTAJ: Magda Linette odpadła z Australian Open. Polka poza turniejem

Dla Igi Świątek, najwyżej notowanej na świecie zawodniczki, wielkoszlemowy Australian Open rozpoczął się od wymagającego spotkania z Sofią Kenin. 22-letnia Polka pokazała swój hart ducha i umiejętności, pokonując trudne warunki i wygrywając w dwóch setach 7:6, 6:2.

To starcie było dopiero drugim spotkaniem Świątek z Kenin w turniejach seniorów, a Polka z rozrzewnieniem wspomina swoje poprzednie spotkanie w finale Rolanda Garrosa 2020, w którym zapewniła sobie triumf 6:4, 6:1.

Kenin nadała ton na początku meczu, agresywnie wykonując skuteczne bekhendy w dalszej części meczu. Jednak odpowiedź Świątek była zdecydowana, przełamała się w trzecim gemie, a później zdominowała tie-break i wygrała pierwszego seta.

W miarę trwania meczu, precyzja Kenin słabła, co doprowadziło do serii błędów z forhendu, które pozwoliły Świątek ponownie przełamać. Polka utrzymała tempo, wygrywając drugiego seta 6:2.

CZYTAJ: Lionel Messi pokonał Erlinga Haalanda i Kyliana Mbappé w walce o imponującą nagrodę

Kolejnym wyzwaniem Świątek w drugiej rundzie będzie walka z Danielle Collins, co przygotuje grunt pod kolejne ekscytujące starcie w Australian Open.

Iga Świątek – Sofia Kenin 2-0 (7-6, 6-2)