Iga Świątek wkracza do ćwierćfinału US Open po zwycięstwie nad Samsonową

9
Świątek już w ćwierćfinale! Zdecydowane zwycięstwo Polki w US Open. (zdjęcie: edgeAl, x)

Iga Świątek, rakieta numer 1 na świecie, awansowała do ćwierćfinału US Open po zdecydowanym zwycięstwie nad Rosjanką Ludmiłą Samsonową. Polska tenisistka zdominowała mecz, wygrywając 6-4, 6-1 i umacniając swoją pozycję czołowej pretendentki do tytułu. Zwycięstwo Świątek przygotowuje ćwierćfinałowe starcie z Amerykanką Jessicą Pegulą.

Mecz rozpoczął się jako zacięta rywalizacja, w której obie zawodniczki utrzymywały swoje serwisy, a Samsonowa broniła dwóch break pointów. Jednak przy wyniku 5-4 w pierwszym secie, Samsonowa uległa presji, tracąc serwis i oddając seta Świątek. Od tego momentu dynamika całkowicie przechyliła się na korzyść Świątek, która przejęła kontrolę nad drugim setem, wygrywając pięć kolejnych gemów i prezentując swoje wyjątkowe krycie kortu.

CZYTAJ: Polka z pięcioma złotymi medalami dla Polski w gimnastyce artystycznej

Iga Świątek – Ludmiła Samsonowa 2-0 (6-4, 6-1)

Dzięki temu znakomitemu występowi, Świątek zapewniła sobie miejsce w kolejnym ćwierćfinale Wielkiego Szlema. Podczas gdy przygotowuje się do spotkania z Pegulą, fani z niecierpliwością oczekują tego, co może być jednym z najbardziej ekscytujących pojedynków turnieju.

CZYTAJ: Wiktoria Gadajska zdobyła srebro i ustanowiła nowy rekord Polski