Iga Świątek wygrała i przeszła do trzeciej rundy Australian Open

4
Indian Wells: Ekspresowy wygrany mecz Igi Świątek. (zdjęcie: Relevant Tennis, x)

Po emocjonującym pojedynku na Australian Open, polska tenisistka Iga Świątek po zaciętym zwycięstwie nad Amerykanką Danielle Collins awansowała do trzeciej rundy. 22-latka wykazała się niezwykłą odpornością i zakończyła mecz wynikiem 6:4, 3:6, 6:4. W następnej kolejności, Świątek zmierzy się z Lindą Noskovą.

Mecz otwarcia turnieju był wyzwaniem dla Świątek, która po triumfalnym występie z Sofią Kenin (7:6, 6:2) zapewniła sobie awans do drugiej rundy.

CZYTAJ: „Jest kompletnym zawodnikiem” – Carlo Ancelotti chwali wszechstronność gwiazdy Realu Madryt

W drugiej rundzie, Polka zmierzyła się z groźną rywalką Collins, znaną z potężnego serwisu.

Mimo że Świątek przegrywała już w trzecim secie 1:4 z podwójnym przełamaniem, to udało jej się wrócić do gry i ostatecznie pokonać rywalkę 6:4, 3:6, 6:4.

W miarę rozwoju meczu, polska tenisistka potwierdziła swoją dominację na korcie, zdobywając zdecydowaną przewagę. Jej przeciwniczka z trudem dotrzymywała kroku.

W pierwszym secie doszło do krótkiej przerwy przy wyniku 3:3 z powodu ulewnego deszczu. Jednak po wznowieniu gry, gdy dach był zamknięty, Świątek zaprezentowała mistrzowski występ, kończąc seta wynikiem 6:4 na swoją korzyść.

Drugi set był większym wyzwaniem. Świątek początkowo zapewniła sobie przewagę, ale kolejne pięć gemów wpadło w ręce Amerykanki. Collins wykorzystała serwis Polki i ostatecznie wygrała seta 6:3.

Trzeci set był bardzo emocjonalny, a Świątek prowadziła 1:4. Wbrew przeciwnościom, polska gwiazda tenisa pokazała swój niezachwiany charakter i zapewniając sobie zasłużone miejsce w trzeciej rundzie. Nadchodzące wyzwanie przeciwko Lindie Noskovej zapowiada kolejny ekscytujący rozdział w podróży Świątek do Australian Open.

CZYTAJ: Netflix ogłasza powrót serialu „Sunderland aż po grób”. Będzie trzeci sezon!

Iga Świątek – Danielle Collins 2-1 (6-4, 3-6, 6-4)