Jose Mourinho wyraża frustrację z powodu kontuzji Renato Sanchesa w AS Roma

6
José Mourinho; zdjęcie: Roma: Twitter

Jose Mourinho wyraża frustrację z powodu kontuzji Renato Sanchesa w AS Roma. Uzyskaj najnowsze informacje na temat obaw Mourinho.

Frustracja menadżera AS Roma Jose Mourinho z powodu kontuzji Renato Sanchesa rzuciła cień na niegdyś obiecującą karierę pomocnika. Po zaciętym zwycięstwie 2:1 z Sherrif, Mourinho wyraził swoje zdumienie, stwierdzając: „Zawsze ma wątpliwości i trudno zrozumieć, dlaczego zawsze jest kontuzjowany”.

Przeczytaj także: Jose Mourinho nie przyznaje się do porażki AS Roma z Sevillą

Dla tych, którzy pamiętają Sanchesa jako dynamiczną siłę futbolu w 2016 roku, kiedy został zdobywcą Golden Boya, jego ostatnie zmagania są przygnębiające. Jego kluczowa rola w zwycięstwie Portugalii w Mistrzostwach Europy uczyniła go jedną z wschodzących gwiazd tej dyscypliny. Jednak po siedmiu latach Sanches jest prawdopodobnie jedną z największych porażek w historii futbolu w AS Roma.

Kontrast pomiędzy jego dawną świetnością a obecnymi kłopotami jest wyraźny. W sezonie 2017/18 przeszedł drogę od bycia na szczycie świata do nieoczekiwanego pobytu w Swansea City. Od swojego przełomu w 2016 roku, Sanches rozegrał w sezonie 30 lub więcej meczów we wszystkich rozgrywkach tylko dwa razy.

Pomimo kontuzji Sanchesa w pierwszej połowie meczu z Sheriff, Mourinho pochwalił AS Romę za odrodzenie się w drugiej połowie, zakończone zwycięstwem 2:1. Giallorossi wyrównali wynik już dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, zanim w 65. minucie zdobył bramkę Romelu Lukaku, która zapewniła im zwycięstwo.

Przeczytaj także: Gol Salaha przeszedł do historii!

Podróż Renato Sanchesa w przejmujący sposób przypomina o nieprzewidywalnym charakterze kariery piłkarskiej. Choć kontuzje utrudniały jego postępy, jego niezaprzeczalny talent wciąż pozostaje w pamięci tych, którzy byli świadkami jego kariery. Kiedy piłkarz stara się przezwyciężyć problemy związane z kontuzjami i odzyskać formę w AS Roma, fani piłki nożnej zastanawiają się, czy wróci niegdyś obiecujący Golden Boy. Pozostaje nadzieja, że Sanches zdoła podnieść się z cienia obaw związanych z kontuzjami i odzyskać miejsce wśród elitarnych talentów futbolu.