Lionel Messi zdobył kolejny tytuł i pobił rekord!

4
Lionel Messi przeszedł do historii. Pobił rekord! (zdjęcie: Invictos, x)

Reprezentacja Argentyny zwyciężyła w finale Copa America 2024. „Albiceleste” pokonali Kolumbię 1:0.

Dla Lionela Messiego jest to 45. tytuł w jego karierze. W zeszłym roku, Argentyńczyk zdobył Puchar Ligi z Interem Miami i pokonał Daniego Alvesa, który ma na koncie 43 tytuły mistrzowskie. Co ciekawe, Messi ma 10 trofeów przewagi nad swoim odwiecznym rywalem Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ma na swoim koncie 35 tytułów mistrzowskich.

Trofea Lionela Messiego

Z Barceloną, Argentyńczyk zdobył 10 tytułów mistrza La Liga, 4 Ligi Mistrzów, 8 Superpucharów Hiszpanii, 7 Pucharów Hiszpanii, 3 Klubowe Puchary Świata i 3 Superpuchary UEFA.

Z PSG dwukrotnie zdobył mistrzostwo Francji i raz Superpuchar Francji.

Wraz z reprezentacją Argentyny, Messi zdobył Puchar Świata Juniorów i Seniorów, dwukrotnie Copa America, Igrzyska Olimpijskie i Finalissimę.

Latem 2023 roku Leo przeniósł się do Interu Miami, gdzie pomógł drużynie zdobyć Puchar Ligi Angielskiej.

W sumie 37-letni Argentyńczyk zdobył 45 trofeów jako zawodnik klubów i reprezentacji narodowej, co jest rekordem wśród najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii.

CZYTAJ: Argentyna pokonała Kolumbię i została rekordzistą zwycięstw w Copa America

Lionel Messi tonajbardziej utytułowany zawodnik z 45 tytułami.

Przypomnijmy, że decydujący mecz Copa America 2024 był ósmym finałem kariery Lionela Messiego w koszulce reprezentacji Argentyny. Żadnemu z zawodników wcześniej nie udało się osiągnąć takiego osiągnięcia.

CZYTAJ: Ogłoszono najlepszego napastnika Copa America i najlepszego zawodnika turnieju