Magda Linette w półfinale Australian Open 2023! Wiemy z kim zagra Polka

9

Magda Linette wygrała w dwóch setach 6:3, 7:5 z Czeszką Karoliną Pliskovą i po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału Australian Open i wielkiego szlema w ogóle. O finał powalczy z Białorusinką, z którą do tej pory przegrywała. Jakie ma Polka szansę na awans?

Linette pokonuje byłą liderkę rankingu

Magda Linette zmierzyła się w ćwierćfinale z Czeszką Karoliną Pliskovą, która swego czasu wiele znaczyła w damskim tenisie. Pliskova jest byłą liderką światowego rankingu i dwukrotną finalistką wielkiego szlema. Grała w finale US Open 2016 i Wimbledonu 2021. Choć Czeszka daleka jest obecnie od swojej szczytowej formy, to właśnie ona była faworytką w meczu z Magdą Linette. Wygrana Polki jest więc tym bardziej znacząca i potwierdza, że wie, jak wygrywać z lepszymi od siebie, a co za tym idzie, jak wygrać wielkiego szlema.

Magda Linette pokonała Pliskovą do zera. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 7:5 po godzinie i 27 minutach. Linette jest trzecią Polką, która zagra w półfinale Australian Open. W zeszłym roku ta sztuka udała się Idze Świątek, a wcześniej Agnieszce Radwańskiej.

Wiemy z kim Linette zagra o finał Australian Open

W półfinale Polka zmierzy się Białorusinką Aryną Sabalenką, z którą jeszcze nigdy nie wygrała. Tenisistki spotkały się dwukrotnie i w obu spotkaniach — w 1/8 finału zawodów WTA w Tianjin w 2018 roku oraz w pierwszej rundzie olimpijskich zmagań w Tokio w 2021 roku — Sabalenka wygrała bez trudu. Życiowa forma Magdy Linette może być więc szczególnie przydatna w starciu z Białorusinką.