Man United na wyjazdowym meczu z Evertonem może brakować 9 zawodników!

2
Manchester United w kryzysie. Erik ten Hag może stracić pracę. (zdjęcie: United, Twitter)

Manchester United może być pozbawiony usług aż dziewięciu zawodników w następnym meczu po przerwie na mecze reprezentacyjne, kiedy zmierzą się z Evertonem na Goodison Park.

W sobotnie popołudnie Czerwone Diabły zanotowały zwycięstwo 1:0 nad Luton Town w Premier League, a jedynego gola w rozgrywkach strzelił Victor Lindelof w drugiej połowie.

Man United zwyciężył w czterech z ostatnich pięciu meczów ligowych, a niedawna dobra forma w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii przesunęła klub na szóstą pozycję w tabeli.

Podopieczni Erika ten Haga tracą tylko pięć punktów do czwartego w tabeli Tottenhamu Hotspur i siedem punktów do liderów ligi, Arsenalu i Liverpoolu, do Manchesteru City, który jest pierwszy, brakuje im 8 punktów. Ich celem będzie zdobycie trzech zwycięstw z rzędu. Muszą więc wyjść zwycięsko w meczu z Evertonem 26 listopada.

Czerwonym Diabłom w tym starciu może jednak brakować aż dziewięciu zawodników, a Rasmus Hojlund i Christian Eriksen są najświeższymi osobami, które borykają się z urazami.

Hojlund, który w tym sezonie jest czołowym strzelcem drużyny z pięcioma golami, w ostatniej fazie wygranego 1:0 meczu z Luton Town musiał opuścić boisko z powodu widocznego problemu ze ścięgnem podkolanowym.

Tymczasem Eriksen w pierwszej połowie meczu z Luton Town doznał kontuzji kolana i obaj zawodnicy wypadli z kadry Danii na dwa ostatnie mecze w ramach kwalifikacji do Euro 2024.

CZYTAJ: Dwóch piłkarzy Manchesteru United nie pojedzie na zgrupowanie Danii

Man United nie przedstawił jeszcze oficjalnych informacji na temat stanu zdrowia tych dwóch piłkarzy, ale uważa się, że zabraknie ich na wyjazdowym meczu z Evertonem, podczas gdy kolejnych siedmiu zawodników również będzie nieobecnych.

Casemiro i Lisandro Martinez nie wystąpią na boisku aż do Świąt Bożego Narodzenia, przy czym ten pierwszy niedawno zmagał się z problemem ścięgna podkolanowego, a drugi wraca do zdrowia po operacji stopy w tym roku.

CZYTAJ: Erik ten Hag przekazuje kibicom Manchesteru United druzgocące wieści dotyczące kontuzji

Jonny Evans również będzie pauzował przez kilka tygodni z powodu problemów z udem, których nabawił się w zeszłym tygodniu w starciu Ligi Mistrzów z Kopenhagą.

Lewi obrońcy Luke Shaw i Tyrell Malacia również nadal nie grają z powodu problemów z mięśniami i kolanami, przy czym oczekuje się, że ten duet będzie dostępny w selekcji dopiero w grudniu.

W tym sezonie nie zagrał także Amad Diallo ze względu na problemy z kolanem, natomiast Jadon Sancho nadal nie gra w pierwszym składzie ze względu na głośną kłótnię z Ten Hagiem.

W rezultacie Manchesterowi United może brakować aż dziewięciu zawodników na starcie z Evertonem, ale Aaron Wan-Bissaka powinien do tego czasu wyzdrowieć po chorobie, która zmusiła go do opuszczenia meczu z Luton Town.

Czerwone Diabły nie będą także miały swojego menadżera na boisku na Goodison Park, ponieważ Ten Hag został zawieszony po trzeciej żółtej kartce w meczu przeciwko Luton Town.