Memoriał Wagnera: Polska wygrała mecz otwarcia

5
Reprezentacja Polski wygrała Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, pokonując w finale 3:1 Słowenię. (zdjęcie: Monia Pliś, x)

W pierwszym meczu rozgrywanego w krakowskiej Tauron Arenie XXI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Egipt 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

W meczu otwarcia Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, polska siatkarska drużyna zmierzyła się z Egiptem, który będzie także ich pierwszym przeciwnikiem na zbliżających się igrzyskach olimpijskich.

Polska kadra pod wodzą Nikoli Grbića spisała się niemal bezbłędnie i zapewniła sobie zwycięstwo 25:16, 25:21, 25:18. Grbić wystawił mocny skład, a Polska szybko wypracowała sobie czteropunktowe prowadzenie, utrzymując komfortową przewagę przez cały pierwszy set. Znakomite występy Bartosza Kurka, Tomasza Fornala i Kamila Semeniuka zapewniły dominację.

CZYTAJ: Girona ogłosiła podpisanie kontraktu z pomocnikiem Manchesteru United

W drugim secie Egipt na krótko objął prowadzenie, wykorzystując serię polskich błędów, szczególnie w zagrywce. Jednak polska drużyna odzyskała równowagę w połowie seta, gdy przeciwnicy zaczęli tracić siły. Rezerwowy Łukasz Kaczmarek wniósł kilka kluczowych punktów, pomagając Polsce odzyskać kontrolę.

Polska wróciła do formy w trzecim secie, po stałych golach Semeniuka, Fornala i Kaczmarka. Pomimo późnego oporu Egiptu, polska drużyna zapewniła sobie zdecydowane zwycięstwo, pokazując swoją siłę i przygotowanie do igrzysk olimpijskich.

CZYTAJ: Holenderski napastnik przenosi się do Manchesteru United