Paul Scholes pochwalił Manchester United po występie na Camp Nou

6
Ekipa Manchester United; zdjęcie: Manchester United: Twitter

Legenda Manchesteru United, Paul Scholes, nie szczędził pochwał swojemu byłemu klubowi, który w czwartkowy wieczór zremisował 2:2 z Barceloną w pierwszym meczu barażowym Ligi Europy.

Po wyrównanej pierwszej połowie, fani United obawiali się najgorszego, gdy w 50 minucie stracili bramkę po główce Marcosa Alonso – ale od razu odpowiedzieli.

W ciągu dziewięciu minut wyszli na prowadzenie, gdy Marcus Rashford strzelił z ostrego kąta, po czym ponownie pokazał swoje umiejętności i tempo, aby wymusić samobójczą bramkę Julesa Kounde.

Barca wyrównała za sprawą Raphinhy, ale United przystąpią do rewanżowego meczu na Old Trafford pełni pewności siebie po imponującym widowisku.

Przeczytaj jeszcze: Lewandowski wyłączony z gry w meczu Manchesteru United z Barceloną

Przemawiając po meczu, Scholes był zadowolony z tego, jak grali United, a także z tego, jak Erik ten Hag podszedł do gry.

48-latek powiedział: „Myślę, że gdy spojrzysz na przebieg gry, szanse, które stworzyło, United,  byli dziś naprawdę dobrzy, szczególnie
w drugiej połowie”.

Legenda United była również niesamowicie podekscytowana perspektywą rewanżu – po ekscytującym pierwszym meczu na Camp Nou.

Scholes kontynuował: „Co za mecz do oglądania, tak ekscytujący. Nie było oddechu, obie drużyny naprawdę to zrobiły.

Ekspert podsumował swoje odczucia na temat swojej byłej drużyny, mówiąc: „Wyglądają teraz na odpowiedni zespół. Przyjazd do Barcelony, uzyskanie takiego wyniku jest naprawdę dobre i tak dobre, jak można się spodziewać na tym etapie”.

Inny ekspert i były gracz Manchesteru United, Owen Hargreaves, zgodził się z Scholesem.

Hargreaves powiedział: – Przyjechali tutaj i zmierzyli się z Barceloną, liderem La Liga, i zagrali świetny występ i mogli łatwo wygrać mecz.

Hargreaves pochwalił również Ten Haga za jego pracę w Manchesterze United podczas jego debiutanckiego sezonu.

42-letni ekspert powiedział: „Ten menedżer wzbudza zaufanie w zawodnikach i fanach, a nawet w nas… Przenosi się na boisko. Gracze wierzą. Przyjechać tutaj i dać taki występ, byli genialni”.