Podium Darii Pikulik w Holandi. Triumf Polki!

3
Daria Pikulik druga w Holandii. (zdjęcie: Jesús Eguizábal, x)

Daria Pikulik, reprezentująca Human Powered Health, zajęła imponujące drugie miejsce w wyczerpującym jednodniowym wyścigu kolarskim Omloop van Borsele. Zwycięstwo należało jednak do holenderskiej kolarki Sofie Van Rooijen z VolkerWessels. W zaciętym wyścigu doszło do rywalizacji łeb w łeb między czołową trójką, a Van Rooijen o włos wyprzedziła Pikulik i brytyjską kolarkę Elynor Backstedt z Lidl-Trek.

Trudne warunki i strategiczne wyścigi

Trasa o długości 133 km była płaska, ale warunki atmosferyczne były bardzo trudne. Niskie temperatury i silny wiatr sprawiły, że do mety zawodniczki dojeżdżały w małych grupkach z wielominutowymi stratami. Spośród ponad 130 startujących, zaledwie 74 ukończyło wyścig. Siostra Pikulik, Wiktoria Pikulik, również reprezentująca Human Powered Health, zajęła 39. miejsce ze stratą 7 minut i 17 sekund.

Znakomity występ Pikulik w Omloop van Borsele jest następstwem jej ostatnich wysiłków w kanadyjskich zawodach torowych, gdzie walczyła o kwalifikacje olimpijskie, zapewniając godne pochwały czwarte miejsce w konkurencji omnium. Wcześniej, 1 kwietnia, pokazała swoje umiejętności w Belgii, odnosząc zwycięstwo w wyścigu Ronde de Mouscron spektakularnym sprinterem na mecie.

CZYTAJ: Zaprezentowano oficjalne stroje reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu