Polska kontynuuje zwycięską passę w EuroVolley kobiet

10
Polska pokonała w Gandawie Węgry 3:1 w meczu grupy A mistrzostw Europy kobiet. (zdjęcie: polska siatkówla, twitter)

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet zapewniła sobie kolejne zwycięstwo w Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej Kobiet. Ich drugi mecz z Węgrami w belgijskiej mieście Gandawa był kolejką zaciekłej rywalizacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, co ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Biało-Czerwonych 3:1.

Polska dominuje dzięki imponującemu występowi: zwycięstwo EuroVolley nad Węgrami

Po triumfalnym starcie w EuroVolley, po przekonującym zwycięstwie nad Słowenią w trzech setach, Polska była gotowa na mecz z Węgrami. W pierwszych chwilach meczu polska drużyna potwierdziła swoją dominację, utrzymując dwu-, trzypunktową przewagę. Błysnęła nienaganna waleczność Magdaleny Stysiak, która pchnęła zespół do przejęcia pierwszego seta z wynikiem 25:22. Jednak pomimo ich niezaprzeczalnej siły, lekki brak koncentracji w końcowych momentach pozwolił przeciwniczkom zmniejszyć stratę punktową, pozostawiając pole do poprawy.

CZYTAJ: Wojciech Nowicki zdobywa srebrny medal lekkoatletycznych Mistrzostw Świata!!!

Drugi set był świadkiem pełnej dominacji Polek, od pierwszego podania do ostatniego punktu. Eksperckie manewry Olivii Różański przy siatce przyczyniły się do solidnego prowadzenia 10:5, polska drużyna nie oglądała się za siebie. Budując nie do pokonania ośmiopunktową różnicę, polska strona dalej z wdziękiem zakończyła seta zdecydowanym zwycięstwem 25:12.

Węgry przerywają passę Polski bez porażki w porywającym trzecim secie, ale polska nieustępliwość zwycięża

Trzeci set rozwinął się jako zacięta walka, a rywalizacja się nasiliła. Obie drużyny zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności. Pomimo imponujących działań Polski, Węgry były odporne, uniemożliwiając którejkolwiek ze stron uzyskanie znaczącej przewagi. Zrządzenie losu sprawiło, że Węgry wyszły na prowadzenie, zapewniając sobie prowadzenie 21:19 po kolejnych zwycięstwach. W niespodziewanym zwrocie Biało-Czerwone straciły pierwszego seta turnieju, ulegając 21:25 wytrwałym Węgierkom.

Przy rosnącej presji, Polki zebrały się w czwartym secie, przypominając wszystkim o ich niesłabnącej determinacji. Szybko zdobywając przewagę, utrzymały silną przewagę, choć chwilowy spadek ich przewagi utrzymywał publiczność w napięciu. Mimo to Polki pokazały swój charakter, kończąc mecz imponującym triumfem 25:16.

Patrząc w przyszłość na kolejne wyzwanie, Polska zmierzy się w poniedziałek z Serbią w kolejnym elektryzującym starciu.

CZYTAJ: Kylian Mbappé zgadza się z Paris Saint-Germain

Zapisujemy kolejne 3 punkty na koncie Biało-Czerwonych na #EuroVolleyW. Teraz szybki odpoczynek, bo widzimy się już jutro! – napisała Polska Siatkówka na Twitterze.

Polska – Węgry 3-1 (25-22, 25-12, 12-25, 25-16)