Polska przegrywa 0:3 z Serbią w I Turnieju Ligi Narodów

5
0:3 z Serbią! Pierwsza porażka polskich siatkarzy w Lidze Narodów. (zdjęcie: Polska Siatkówka, Twitter)

Reprezentacja Polski w piłce siatkowej przeżyła przygnębiający koniec swojego pierwszego turnieju Ligi Narodów, ponosząc sromotną porażkę z Serbią, przegrywając wszystkie trzy sety.

Reprezentacja Polski w siatkówce zakończyła wstępną fazę rozgrywek Ligi Narodów ponurym akcentem, nie odnosząc ani jednego zwycięstwa w meczu z Serbią. Silna drużyna Serbów okazała się lepsza, pokonując polską drużynę w porażce 0:3. Dzięki tej porażce, Polacy po ukończeniu pierwszego segmentu turnieju mają w sumie siedem punktów.

CZYTAJ: Bartosz Zmarzlik triumfuje podczas Grand Prix Niemiec. Polak wygrał turniej w Teterowie!

Polacy przed spotkaniem z Serbią zapowiadali się obiecująco, wygrywając trzy mecze z rzędu. Rozpoczęli turniej od zwycięstwa 3:1 nad Francją, a następnie po emocjonujących zwycięstwach w tie-breaku z Iranem i Bułgarią.

Serbia zwyciężyła w emocjonującej bitwie z Polską dzięki dominującemu występowi

Mecz pomiędzy Polską a Serbią miał powolny początek, a Serbia początkowo prowadziła 4:0. Polacy szybko się jednak otrząsnęli, doprowadzając do remisu 5:5. Polski rozgrywający przez cały mecz skutecznie wykorzystywał strategię gry środkowej, choć z różnym skutkiem.

Serbia wykazała się niezwykłymi umiejętnościami w obronie, poświęcając swoje ciała i tworząc potężny blok, który utrudniał polskiej drużynie przebicie się. Mimo sporadycznych momentów radości Polaków, ich rywale konsekwentnie utrzymywali trzypunktową przewagę, ostatecznie wygrywając pierwszego seta 21:25.

Drugiego seta Polacy rozpoczęli od mocnego uderzenia, gromadząc znaczące prowadzenie 7:1. Jednak ich poprzednie niepowodzenia powróciły, gdy zmarnowali przewagę. Serbia wykorzystała okazję, robiąc imponujący powrót i zabezpieczając seta wynikiem 25-19.

Wchodząc w trzeciego seta, polska drużyna, nękana nieumiejętnością utrzymania przewagi, dokonała wczesnych zmian, starając się odwrócić sytuację. Pomimo ich wysiłków, ciągle gonili grę, podczas gdy Serbia pewnie wykonywała swoje ataki, dodatkowo spotęgowane przez wyjątkowy występ Mirana Kujundžića. Polska drużyna z trudem znalazła punkt oparcia, co doprowadziło do jednostronnego pojedynku, który Serbia w przekonujący sposób wygrała z ustalonym wynikiem 25-14.

CZYTAJ: Trener Manchesteru United, Erik ten Hag, odmówił sprzedaży „nietykalnego” gracza

Refleksje na temat udanego startu w #VNL2023 pomimo niedoskonałego zakończenia

„Nie było to idealne zakończenie pierwszego tygodnia #VNL2023, jednak cały turniej trzeba zaliczyć do udanych. Biało-Czerwoni wracają do Polski z 3 zwycięstwami i 1 przegraną na koncie. A my już teraz trzymamy kciuki za następne mecze” – Polska Siatkówka napisała na Twitterze.

Reprezentacja Polski w siatkówce, która zgromadziła siedem punktów z czterech meczów w Lidze Narodów, czeka ciężki bój. Trener Grbić i jego zespół wznowią rozgrywki 21 czerwca, rozpoczynając drugą fazę VNL w Rotterdamie meczem z Niemcami.

Polska – Serbia 0-3 (21-25, 19-25, 14-25)