Polska reprezentacja U-17 awansowała do ćwierćfinału EURO

8
Polacy w ćwierćfinale EURO U-17! (zdjęcie: Łączy nas piłka, x)

Reprezentacja Polski w piłce nożnej U-17 awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy po zdecydowanym zwycięstwie 4:0 nad Słowacją w ostatnim meczu grupowym. Wynik ten zapewnił im drugie miejsce w grupie C, za Włochami, którzy w równoległym meczu pokonali Szwecję 2:1.

Polska od początku wykazywała przewagę, prowadząc do przerwy 3:0. Michael Izunwanne okazał się wyróżniającym się zawodnikiem, strzelił dwa gole i zaaranżował grę, która pozwoliła Oskarowi Pietuszewskiemu strzelić gola spektakularnym uderzeniem piętą. W drugiej połowie rezerwowy Stanisław Gieroba wykorzystał błąd obrony Słowacji i przypieczętował zwycięstwo.

Wcześniej w turnieju Polska przegrała z Włochami 0:2 i zremisowała 1:1 ze Szwecją. W ostatnich meczach grupowych, Szwecja początkowo prowadziła z Włochami 1:0, a wynik ten uniemożliwiłby Polsce awans. Jednak późny powrót Włochów do zwycięstwa 2:1 zapewnił im pierwsze miejsce w grupie, co pozwoliło Polsce na awans z czterema punktami. Szwecja zajęła trzecie miejsce z dwoma punktami, a Słowacja była ostatnia z jednym punktem.

Gole: Michael Izunwanne (11′, 45′), Oskar Pietuszewski (30′), Stanisław Gieroba (68′).

CZYTAJ: Cios dla reprezentacji Polski, ważny zawodnik nie zagra na Euro 2024

W nadchodzącym ćwierćfinale, który odbędzie się w czwartek, Polska zmierzy się z czołową drużyną potężnej grupy D, w skład której wchodzą Portugalia, Anglia, Francja i Hiszpania. Ostateczna klasyfikacja grupy D zostanie ustalona późnym wieczorem.

CZYTAJ: Polska sięgnęła po złoto na Mistrzostwach Europy