Polska triumfuje nad Turcją w emocjonującym meczu przed Euro 2024

9
Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Tak prezentuje się bilans towarzyskich spotkań reprezentacji Polski przed startem mistrzostw Europy w Niemczech. (zdjęcie: Krzysztof Kwiatkowski, x)

Polska zapewniła sobie zwycięstwo 2:1 nad Turcją na PGE Narodowym. Mecz pokazał zarówno dobre, jak i złe strony polskiej drużyny, a spotkanie to obfitowało w imponujące zagrania i niefortunne kontuzje.

Polska znakomicie rozpoczęła spotkanie po genialnej asyście Roberta Lewandowskiego dla Karola Świderskiego, który w 12. minucie strzelił gola. Radość szybko jednak się popsuła, gdy Świderski podczas celebracji bramki doznał kontuzji kostki, co doprowadziło do jego wczesnej zmiany przez Krzysztofa Piątka.

Niedługo potem reprezentację Polski spotkała kolejna porażka, gdy kapitan drużyny Lewandowski musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Zastąpił go Kacper Urbański, rozpoczynając trudny etap dla polskiej drużyny.

Bramkarz Wojciech Szczęsny odegrał kluczową rolę w utrzymaniu prowadzenia Polski, wykonując kilka krytycznych interwencji, w tym zatrzymując się jeden na jednego w meczu z tureckim Aktürkoğlu. Pomimo rosnącej dominacji Turcji i wielu prób, znakomita gra Szczęsnego zapewniła Polsce prowadzenie.

CZYTAJ: Natalia Kaczmarek pobiła rekord Ireny Szewińskiej i została mistrzynią Europy!

Intensywność meczu wzrosła w drugiej połowie. Turecki zawodnik Yilmaz miał doskonałą okazję do zdobycia gola, ale został udaremniony przez Szczęsnego. Polska także była o krok od strzelenia gola, ale próbę Urbańskiego spektakularnie obronił turecki bramkarz Günok.

Turcja ostatecznie wyrównała w 77. minucie po błędzie obrony Polski, a remisowego gola strzelił Yilmaz. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, dopóki w 90. minucie fenomenalna interwencja Nicoli Zalewskiego nie zapewniła Polsce zwycięstwa.

Pomimo kontuzji kluczowych zawodników i momentów słabości w defensywie, zwycięstwo Polski nad Turcją podbudowało morale i podkreśliło siłę i odporność drużyny Michała Probierza na Euro 2024.

CZYTAJ: Kylian Mbappé podał informacje na temat swojej kontuzji przed Euro 2024