Świątek w Dubaju: triumf, wytrwałość i błyskotliwość taktyczna!

4
Iga Świątek awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju. (zdjęcie: The WTA Three, X)

Zwycięstwo Igi Świątek nad Sloane Stephens w drugiej rundzie turnieju WTA Dubai pokazało jej niezachwianą determinację i umiejętności na korcie.

Zapewniając sobie zwycięstwo 2:0 przy wyniku 6:4, 6:4, Świątek przetrwała kolejkę górską w meczu z byłą mistrzynią US Open. Pomimo tego, że miała do czynienia z groźną przeciwniczką, Świątek wykazała się odpornością, gdy radziła sobie z wyzwaniami postawionymi przez Stephens dzięki strategicznej rozgrywce i hartowi psychicznemu.

CZYTAJ: Kane może wrócić do Anglii. Klub Premier League nadal zainteresowany napastnikiem

Przystępując do turnieju w Dubaju z dużymi nadziejami po udanym rozpoczęciu kampanii w 2024 roku, Świątek od samego początku stanęła przed trudnym wyzwaniem przeciwko Stephens. Walcząc o znalezienie rytmu serwisowego w obliczu opanowanej gry Stephens, Świątek na początku napotkała niepowodzenia, w tym złamanie serwisu w trzecim gemie. Jednak szybko wróciła do formy, pokazując swoją charakterystyczną odporność, dzięki czemu mecz był zacięty.

Zaciętość meczu osiągnęła szczyt w drugim secie, kiedy obie graczki zaciekle walczyły o każdy punkt. Pomimo licznych okazji do przebicia się Świątek po serwisie Stephens, wykorzystała kluczowy moment przy stanie 5:4 i wyrównała wynik na 5:5. Wykazując się hartem ducha, Świątek wykorzystała kolejną przerwę i zapewniła sobie zwycięstwo 6-4. Przygotowując się do starcia z Eliną Svitoliną, wytrwałość i umiejętności Świątek ugruntowują jej status potężnej pretendentki do turnieju WTA Dubai.

CZYTAJ: Manchester City jest gotowy przedłużyć kontrakt ze swoją największą gwiazdą