Szokujący debiutanci! Po raz pierwszy w historii zagrają w Lidze Mistrzów

10
Gigantyczna sensacja we Francji! Absolutny debiutant w Lidze Mistrzów. (zdjęcie: moby, x)

W ostatniej rundzie Ligue 1, Brest mierzył się z Toulouse i zapewnił sobie zdecydowane zwycięstwo 3:0.

Brest zakwalifikował się do Ligi Mistrzów po raz pierwszy w historii. Kwalifikują się na trzecim miejscu w Ligue 1 po tym, jak klub OGC Nice strzelił wyrównującego gola w 93. minucie w meczu z Lille.

Brest wyprzedził Lille o dwa punkty, wspiął się na trzecie miejsce i zapewnił sobie miejsce w Lidze Mistrzów UEFA.

Brest zagra w Lidze Mistrzów dzięki zwycięstwu 3:0 nad Toulouse i remisowi Lille z Nice 2:2.

Warto dodać, że Brest już na trzy rundy przed zakończeniem mistrzostw zapewnił sobie miejsce w europejskich pucharach. Zespół utrzymał trzecie miejsce w lidze, zdobywając bezpośrednią kwalifikację do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

CZYTAJ: „Musimy pokazać zęby” – powiedział trener Arsenalu o nadchodzącym sezonie

Od 2009 roku, Brest w najwyższej klasie rozgrywkowej nie zajmował miejsca wyższego niż 11. W zeszłym sezonie zajął 14. pozycję i przed startem tych rozgrywek był typowany do walki o utrzymanie.

CZYTAJ: Pep Guardiola został czwartym menedżerem, który sześciokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii