United Cup: Świątek pokonała Bencic

11
Iga Świątek zapewniła prowadzenie Polsce. Zdjęcie: Twitter/Relevant Tennis

Iga Świątek pokonała Belindę Bencic w turnieju drużyn mieszanych, United Cup. Mecz w Brisbane trwał 2 godziny i 1 minutę. Światowa rakieta nr 1 pokonała mistrzynię olimpijską z Tokio, Belindę Bencic 6:3, 7:6.

Świątek od początku wyglądała na bardzo skupioną. Grała pewnie i skutecznie. Zmieniała kierunki, posyłała głębokie piłki spychając rywalkę do defensywy. Bencić miała problem z cierpliwością i fatalnie wypadała w wymianach. Szwankował również jej serwis.

Czytaj: Iga Świątek gotowa na sezon 2023

Z czasem jednak Szwajcarka grała coraz lepiej. W siódmym gemie popisała się świetnym forhendem i returnem, co pozwoliło jej odrobić stratę przełamania. Świątek na szczęście zachowała spokój, wiedziała jak się poruszać po korcie i końcówka meczu była po jej myśli. Bardzo dobry return przyniósł jej break pointa w ósmym gemie. Bencić nie wytrzymała wymiany, wyrzuciła forhend i oddała podanie. Po chwili Polka posłała trzy bardzo dobre serwisy i I set dobiegł końca.

II partia rozpoczęła się od tego, że Bencić odparła break pointa kombinacją głębokiego serwisu i drajw woleja. Przy wyniku 1:1, Świątek pokazała na co ją stać i zdobyła przełamanie genialnym forhendem. Polka wykonała kawał dobrej roboty na korcie, w idealnych momentach przyspieszała grę. Bencić sprawiała wrażenie, jakby grała na lekko spowolnionych obrotach.

Mimo to Szwajcarka walczyła do samego końca i w ostatnich gamach nie brakowało emocji. Polka mogła zdobyć przełamanie na 5:2, ale popełniła błąd. Przy 5:4 Świątek serwowała, tu też pojawiły się problemy. Bencić posłała kilka świetnych returnów i wyrównała na 5:5. O losach spotkania zadecydował tie break. Świątek była w pełni skoncentrowana i nie dała się rywalce. Świetna ofensywna akcja przyniosła jej trzy piłki meczowe. Wykorzystała już pierwszą kończącym forhendem.

Gra 1.Iga Świątek – Belinda Bencić 6:3, 7:6(3)
Gra 2.: Daniel Michalski – Marc-Andrea Huesler *poniedziałek
Gra 3.: Hubert Hurkacz – Stan Wawrinka *wtorek
Gra 4.: Magda Linette – Jil Teichamnn *wtorek
Gra 5.: Iga Świątek / Hubert Hurkacz – Belinda Bencić / Stan Wawrinka *wtorek