Aston Villa w końcówce meczu z Liverpoolem otrząsnęła się z porażki

4
Jhon Duran zdobył dwa gole w końcówce meczu, co pomogło Aston Villi zremisować z Liverpoolem. (zdjęcie: afc ajax, x)

Aston Villa i Liverpool zremisowały 3:3 w 37. rundzie angielskiej Premier League.

Liverpool objął prowadzenie już w drugiej minucie meczu po dziwacznym golu samobójczym bramkarza Aston Villi, Emiliano Martíneza. Harvey Elliott strzelił z prawego skrzydła, a argentyński bramkarz niechcący umieścił piłkę we własnej siatce.

Aston Villa szybko wyrównała wynik. Youri Tielemans fenomenalnie uderzył ze środka po podaniu Olliego Watkinsa. Jednak do przerwy Liverpool prowadził 2:1, gdy Cody Gakpo po podaniu z lewego skrzydła wpakował piłkę do pustej siatki.

Na początku drugiej połowy, młody środkowy obrońca Liverpoolu Jarell Quansah strzelił swojego pierwszego gola w Premier League po strzale głową po rzucie wolnym.

Jednak Aston Villa zdołała zaaranżować niesamowity powrót. Rezerwowy Jhon Duran najpierw strzelił gola z dystansu w 85. minucie, a następnie w 88. minucie piłka odbiła się od niego i wpadła do siatki.

CZYTAJ: Jeden z najlepszych trenerów sezonu Premier League przedłużył kontrakt z klubem

Wyjątkowy gol Jhona Durana wywołał szaloną radość, gdy Aston Villa zremisowała 3:3 z Liverpoolem.

Zespół Unaí Emery’ego potrzebuje zaledwie jednego punktu w meczu finałowym z Crystal Palace, aby zapewnić sobie miejsce w Lidze Mistrzów. Alternatywnie mogą sobie pozwolić na to, aby nie zdobyć żadnych punktów, jeśli Tottenhamowi nie uda się wygrać meczów z Manchesterem City i Sheffield United.

CZYTAJ: Crystal Palace wystawiło Bayernowi szaloną cenę za swojego trenera

Premier League, 37. runda:
Aston Villa 3-3 Liverpool
Bramki: Youri Tielemans 12′, Jhon Duran 85′, 88′ – Emiliano Martinez (GS) 2′, Cody Gakpo 23′, Jarell Amorin Quansah 48′