Barcelona pod wodzą Xaviego zwyciężyła w meczu finałowym z Sevillą

4
FC Barcelona na zakończenie sezonu pokonała na wyjeździe Sevillę FC 2:1, a jedną z bramek dla Dumy Katalonii strzelił Robert Lewandowski. (zdjęcie: Bbetty cavallaro - Cool, X)

Barcelona zmierzyła się z Sevillą w ostatnim meczu hiszpańskiej La Liga. Katalońska drużyna już dawno straciła szanse na tytuł i tym samym zakończyła sezon.

Warto zauważyć, że ten mecz był ostatnim dla Xaviego Hernándeza jako głównego trenera Blaugrany.

W pierwszej połowie drużyny wymieniały się bramkami. Najpierw Robert Lewandowski otworzył wynik po asyście João Cancelo. Jednak po 30 minutach gry Youssef En-Nesyri odzyskał równowagę.

W drugiej połowie Fermín López po raz drugi wyprowadził Blaugranę na prowadzenie. İlkay Gündoğan zanotował asystę. W tym meczu więcej goli nie padło.

CZYTAJ: Jagiellonia Białystok zdobyła pierwszy tytuł mistrzowski!

Barcelona zakończyła sezon na drugim miejscu w mistrzostwach Hiszpanii, tracąc do Realu 14 punktów. Sevilla zakończyła rozgrywki na 14. pozycji.

CZYTAJ: Reprezentacja Polski w siatkówce poniosła porażkę w Antalyi