Casper Ruud odnotowuje pierwsze zwycięstwo nad hiszpańską legendą

8
2K04XG7 Flushing Meadow, United States. 09th Sep, 2022. Casper Ruud of Norway celebrates after defeating Karen Khachanov of Russia in the Men's semifinals of the 2022 US Open Tennis Championships at Arthur Ashe Stadium at the USTA Billy Jean King National Tennis Center in New York City on Friday, September 9, 2022. Rudd beat Khachanov in four sets 7-6, 6-2, 5-7 and 6-2. Photo by John Angelillo/UPI. Credit: UPI/Alamy Live News

Casper Ruud odnotowuje pierwsze zwycięstwo nad Rafaelem Nadalem podczas trasy po Ameryce Łacińskiej, pokonując Hiszpana w meczu pokazowym w Ekwadorze.

Ruud pokonał legendę

Ruud grał przeciwko Nadalowi w dwóch meczach pokazowych w Argentynie i Brazylii, a Nadal zwyciężył w obu przypadkach, nie tracąc seta. Teraz role się odwróciły. Casper Ruud wygrał z hiszpańską legendą 6-4, 6-4 w meczu pokazowym w Ekwadorze.

Wcześniej Nadal i Ruud mierzyli się ze sobą dwukrotnie w tym sezonie. Do pierwszego starcia doszło w finale Rolanda Garrosa, w którym Nadal, niekwestionowany król mączki, wygrał 63, 6-3, 6-0. Ich ostatnie spotkanie miało miejsce w fazie grupowej finałów ATP w Turynie, gdzie Nadal po raz kolejny wygrał w dwóch setach 7-5, 7-5.

W następnym etapie trasy po Ameryce Łacińskiej obaj gracze będą rywalizować w Bogocie w Kolumbii 29 listopada, a później w Meksyku 1 grudnia.

Ruud ma za sobą świetny sezon

Ruud zaliczył w tym roku występy w dwóch finałach Wielkiego Szlema – na Rolandzie Garrosie i US Open. Zajął również 2. miejsce w rankingu ATP. Norweg może być z siebie zadowolony.

Po aktualnych zmaganiach w Ameryce Łacińskiej Ruud skupi się na przygotowaniach do następnego sezonu.