Dobra passa Bayera bez porażki dobiegła końca! Atalanta zwycięzcą Ligi Europy

4
Finał Ligi Europy 2024: Atalanta pokonała Bayer Leverkusen. (zdjęcie: jd, x)

Od samego początku meczu, Atalanta zadziwiała Bayer Leverkusen nieustępliwym pressingiem na połowie przeciwnika. Mistrzowie Niemiec z trudem przenieśli piłkę poza środek pola, co ostatecznie doprowadziło do tego, że wynik otworzył zespół z Bergamo. Atalanta w wybitnym stylu rozbiła 3:0 Bayer Leverkusen, kończąc niewiarygodną serię bez porażki świeżo upieczonych mistrzów Niemiec.

Atalanta od początku meczu grała odważnie i już w 12. minucie Davide Zappacosta zagrał wzdłuż linii pola bramkowego, a jednego z obrońców uprzedził Ademola Lookman, który trafił do siatki i wyprowadził Atalantę na prowadzenie.

W 26. minucie Lookman strzelił drugiego gola. Skrzydłowy rozpoczął samodzielny bieg i przed polem karnym puścił piłkę między nogami Granita Xhaki, po czym w półkolu uderzył technicznie, tuż przy słupku. Dzięki tej bramce, Lookman został pierwszym afrykańskim piłkarzem, który strzelił dwa gole w finale Pucharu Europy.

Znakomita gra Lookmana była kontynuowana w drugiej połowie. Nigeryjczyk skompletował wymarzonego hat-tricka 15 minut przed końcem. W 75. minucie otrzymał podanie od Scamacki, minął Tapsobę i fenomenalnie uderzył pod poprzeczką.

Atalanta zdobyła swoje pierwsze w historii europejskie trofeum. Wcześniej nigdy nawet nie dotarli do finału rozgrywek UEFA.

CZYTAJ: G2A.COM łączy siły z napastnikiem Robertem Lewandowskim

Dla Bayera ta porażka była pierwszą porażką w sezonie we wszystkich rozgrywkach. Rekordowa passa Bayera bez porażki w europejskiej piłce nożnej zakończyła się na 51 meczach.

25 maja Bayer rozegra swój ostatni mecz w sezonie w finale Pucharu Niemiec z Kaiserslautern. Atalanta zakończy sezon Serie A meczami z Torino i Fiorentiną.

CZYTAJ: Kolejna Polka ze swoją lalką Barbie. To ogromne wyróżnienie!