Iga Świątek awansowała do finału French Open

7
Świątek w czwartym finale Rolanda Garrosa! Znakomita seria trwa. (zdjęcie: José Morgado, x)

Iga Świątek zapewniła sobie awans do finału French Open zdecydowanym zwycięstwem 6:2, 6:4 nad Amerykanką Coco Gauff. To zwycięstwo oznacza czwarty występ Świątek w finale Roland Garros w karierze i jeszcze bardziej umacnia jej status czołowej zawodniczki świata.

Świątek mocno rozpoczęła czwartkowy półfinał, przełamując serwis Gauff w pierwszym gemie i utrzymując własny serwis, aby szybko wyjść na prowadzenie. Gauff borykała się z niewymuszonymi błędami, popełniając w pierwszym secie 18 punktów w porównaniu do pięciu Świątek, co pozwoliło Polce zwyciężyć w secie 6:2 po opanowanej i dojrzałej grze.

CZYTAJ: Legendarny pomocnik przedłużył kontrakt z Realem Madryt

W drugim secie, Gauff wykazała się wytrzymałością, przełamując serwis Świątek i wyszła na prowadzenie 2:1. To jednak zdawało się tylko zmotywować Świątek, która odzyskała kontrolę. Najważniejszym momentem meczu była intensywna, dziewiąta partia, w której wzięło udział pięć dwójek, którą ostatecznie zwyciężyła Gauffa, ale Świątek szybko zamknęła mecz.

Iga Świątek miło wypowiedziała się o Coco Gauff po tym, jak pokonała ją i dotarła do czwartego finału Roland Garros.

„Myślę, że (Coco) robi duże postępy. Można to zobaczyć po jej wynikach. Zeszłoroczny US Open pokazał, że jest twarda. W tym wieku jest oczywiste, że po prostu będzie lepsza. Miło jest widzieć, jak dobrze radzi sobie ze wszystkim wokół siebie… ponieważ nie jest to łatwe. Jestem pewna, że rozegramy mnóstwo emocjonujących meczów na najwyższym poziomie. Coco to jedna z najbardziej konsekwentnych zawodniczek na rynku” – powiedziała Świątek.

CZYTAJ: Nottingham Forest kontynuuje czystki w składzie. Zespół opuściło już 11 zawodników

Świątek nie może się teraz doczekać finału, w którym zmierzy się z Włoszką Jasmine Paolini. Chcąc obronić swój tytuł, Świątek jest gotowa zapewnić sobie kolejne zwycięstwo w Wielkim Szlemie, wzmacniając swoją dominację na kortach ziemnych Roland Garros.