Iga Świątek w półfinale turnieju WTA w Rzymie!

4
Iga Świątek jest nie do zatrzymania! Polka w półfinale turnieju WTA w Rzymie! (zdjęcie: Internazionali BNL d'Italia, x)

Podróż Igi Świątek przez turniej w Rzymie osiąga nowy poziom, gdy Polka zapewniła sobie miejsce w półfinale, pokonując Madison Keys w decydującym zwycięstwie 6:1, 6:3. Od samego początku polska zawodniczka wykazała się niezachwianą determinacją, przejmując kontrolę nad meczem dzięki swojej precyzji i umiejętnościom strategicznym, pozostawiając przeciwniczkę z trudem dotrzymującą kroku.

Pokazując dominację na początku meczu, Świątek szybko przełamała Keys i pokazała swoją odporność, odpierając trzy break pointy, co wzmocniło jej pewność siebie i przygotowało grunt pod imponujący występ. W ciągu zaledwie 25 minut rzuciła się do przodu, zaskakując Keys swoim nieustannym tempem i wypracowując sobie przewagę, która okazała się nie do pokonania.

CZYTAJ: Hurkacz zapewnia sobie ćwierćfinał Rome Masters dzięki zwycięstwu nad Etcheverry

Pomimo wyzwań w drugim secie, Świątek pokazała swoją siłę mentalną pod presją, po raz kolejny udaremniając break pointy i potwierdzając swoją władzę na korcie. Odzwierciedlając swoją skuteczność w pierwszym secie, wykorzystała okazje do przełamania Keys, umacniając swoją kontrolę i nadając ton pozostałej części meczu. Niezdolność Keys do wykorzystania szans okazała się kosztowna, ponieważ Świątek rozegrała najdłuższy gem w meczu, sygnalizując swoje nieuniknione zwycięstwo.

Po intensywnej godzinie i 17 minutach rywalizacji, Świątek zwyciężyła i umocniła się w drodze do finału. Teraz, gdy podekscytowanie narasta, Polka z niecierpliwością czeka na nadchodzący mecz z Coco Gauff lub Qinwen Zheng.

Iga Świątek – Madison Keys 2-0 (6-1, 6-3)

CZYTAJ: Bez bohatera Ligi Mistrzów. Nagelsmann zaskakuje składem na Euro 2024