Manchester United dostarcza informacje na temat stanu zdrowia Lisandro Martineza

4
Dramat piłkarza Manchesteru United. Wrócił po ciężkiej kontuzji i znów wypada na wiele tygodni. (zdjęcie: Dung Le, X)

Odkryj porażkę w defensywie Manchesteru United, gdy Lisandro Martinez stoi przed dwumiesięczną nieobecnością z powodu kontuzji.

Manchester United stoi w obliczu kryzysu w defensywie, ponieważ Lisandro Martinez będzie pauzował przez dwa miesiące po kontuzji więzadła pobocznego przyśrodkowego w kolanie, której doznał w starciu z West Hamem.

26-letni Argentyńczyk, który dopiero niedawno wrócił po wyleczeniu kontuzji stopy, podczas niedzielnego meczu nabawił się nowej kontuzji. Pomimo próby pokonania dyskomfortu, Martinez w końcu upadł i musiał zostać zastąpiony przez Raphaela Varane’a. Argentyńczyk był zmuszony opuścić boisko w 71. minucie.

Choć kontuzja nie jest tak poważna jak naderwanie więzadła krzyżowego przedniego, Martinez doznał zerwania więzadła pobocznego, co wykluczy go z kluczowych meczów Manchesteru United. Klub ma nadzieję na jego powrót po marcowej przerwie na mecze reprezentacyjne. Jednak w międzyczasie Martinez opuści kluczowe spotkania Premier League z Aston Villą, Luton, Fulham, Manchesterem City, Evertonem i Sheffield United. Ponadto będzie nieobecny podczas starcia w piątej rundzie Pucharu Anglii z Nottingham Forest lub Bristol City.

CZYTAJ: „Wszyscy boją się Cristiano Ronaldo, nikt nie boi się Man Utd”

Menedżer Erik ten Hag wyraził zaniepokojenie stanem Martineza, stwierdzając: „Wydaje się, że jest źle, musimy poczekać i postawić właściwą diagnozę”. Ta porażka związana z kontuzją następuje w trudnym momencie dla Martineza, który niedawno odzyskał miejsce w wyjściowym składzie obok Harry’ego Maguire’a.

Lisandro Martínez: „Chcę podziękować wszystkim, którzy okazali mi wielkie wsparcie. Chcę zapewnić, że wkrótce wrócę i będziemy walczyć razem. Zawsze zjednoczeni!”

Podróż Argentyńczyka była pełna przeszkód związanych z kontuzjami, ponieważ we wrześniu doznał kontuzji stopy, która wykluczyła go z gry aż do nowego roku. Pomimo tego, że Martinez powrócił w roli rezerwowego na zremisowany 2:2 mecz Manchesteru United z Tottenhamem w połowie stycznia, Martinez spotkał się z dalszymi obawami, gdy po zwycięstwie nad Newport w Pucharze Anglii zauważono, że ma zabandażowaną stopę.

Nieobecność Martineza pogłębia problemy w defensywie Manchesteru United, który przez cały sezon zmagał się z kontuzjami obrony. Zespół ma nadzieję, że poradzi sobie z tą porażką po przerwie międzynarodowej, a powrót Martineza do zdrowia po przerwie międzynarodowej zapewni stabilność obronie i wzmocni ich dążenie do sukcesów zarówno w Premier League, jak i w Pucharze Anglii.

CZYTAJ: Manchester United odbył wstępne rozmowy z dwoma czołowymi menadżerami