Polak z mistrzowskim tytułem w serii Formula Winter Series

4
Sukces młodego polskiego kierowcy. (zdjęcie: Maciej Gladysz, x)

Maciej Gładysz z tytułem w Formule 4. Wielki sukces Polaka!

Polska sensacja wyścigowa Maciej Gładysz zapewnił sobie niezwykłe trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i wywalczył tytuł mistrza w klasyfikacji debiutantów podczas ostatniej rundy Formula Winter Series na kultowym torze Formuły 1 w Barcelonie.

CZYTAJ: To jest boisko, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś. Tragedia!

Reprezentując ORLEN Team i holenderski zespół MP Motorsport, 15-latek z Tarnowa wykazał się wyjątkowym talentem i wytrzymałością przez cały pełen wyzwań weekend w Barcelonie, w pierwszym wyścigu zajął czwarte miejsce, po czym zaliczył imponujący powrót i awansował o 15 pozycji w drugim niedzielnym wyścigu.

Dominujący debiutancki występ młodego polskiego kierowcy

Rywalizując w gronie ponad 40 kierowców z całego świata, Gładysz pokazał swoje umiejętności, zapewniając w sumie aż siedem miejsc na podium, w tym sześć zwycięstw z 11 wyścigów w kategorii debiutantów. Dodatkowo trzykrotnie stanął na podium w klasyfikacji generalnej, zapewniając sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobywając tytuł drugiego wicemistrza.

To był niesamowicie emocjonujący i bardzo trudny weekend, który zakończył mój bardzo udany debiut w Formule 4 – powiedział Gładysz. – Jestem bardzo zadowolony, ponieważ w tym roku do rywalizacji w Formula Winter Series zgłosiło się ponad czterdziestu zawodników i zawodniczek. Większość z nich to właśnie debiutanci, a kilkunastu pozostałych ma już bardzo duże doświadczenie. Mimo wszystko byliśmy w stanie wywalczyć mistrzostwo w klasyfikacji Rookie, a także podium w klasyfikacji generalnej – powiedział 15-latek.

Weekend w Barcelonie był szczególnie wymagającym zakończeniem sezonu zimowego, gdyż sobotnia sesja kwalifikacyjna i pierwszy z trzech wyścigów zostały odwołane z powodu ulewnego deszczu i niebezpiecznych warunków na torze. Pomimo startu z końca stawki w ostatnim wyścigu po kolizji w porannej sesji kwalifikacyjnej, Gładysz pokazał swój wytrwałość, spektakularnie awansując z 26. na 11. miejsce.

CZYTAJ: Czołowy klub odrzucił transfer gwiazdy Serie A

Maciej Gładysz wystartuje w Formule 4

Patrząc w przyszłość, Gładysz ma zadebiutować 12 maja w prestiżowych Międzynarodowych Mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4. W siedem weekendów będzie miał 21 ekscytujących wyścigów na najbardziej znanych torach w Europie. Runda otwarcia odbędzie się na torze Jarama blisko Madrytu.