Polscy siatkarze w półfinale igrzysk olimpijskich w Paryżu!

10
Polscy siatkarze pokonali Słoweńców! Gramy o medale! (zdjęcie: RadioWnet, x)

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn po 44 latach dotarła do półfinału igrzysk olimpijskich, pokonując Słowenię 3:1.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn po 44 latach przerwy wreszcie awansowała do półfinału igrzysk olimpijskich. Zespół przerwał passę pięciu porażek ćwierćfinałowych, pokonując Słowenię 3:1 i zapewniając sobie miejsce w półfinale igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

CZYTAJ: Polska w siatkówce zmierzy się z USA w ćwierćfinale olimpijskim

Półfinałowe starcie

Kolejnym wyzwaniem Polski będzie mecz z USA lub Brazylią, którego półfinał zaplanowano na środę, 7 sierpnia. Zwycięzca tego meczu awansuje do finału, przybliżając go o krok do olimpijskiego chwały. W drugim półfinale Włochy lub Japonia zmierzą się ze zwycięzcą Francji i Niemiec.

– Na etapie ćwierćfinału igrzysk olimpijskich nie ma przeciwnika, który jest „wygodny”. Wszystkie zespoły prezentują siatkówkę na bardzo wysokim poziomie i mecz z każdym będzie ogromnym wyzwaniem dla nas, ale i dla przeciwników. Słowenia to rywal, z którym mierzymy się od lat. Od lat grają w niezmienionym składzie, są ze sobą bardzo zgrani, dobrze poukładani. Grają brudną, techniczną siatkówkę, ale my mamy umiejętności i doświadczenie, by im się przeciwstawić – tak na łamach polsatsport.pl analizował rywala przyjmujący reprezentacji Polski, Aleksander Śliwka.

CZYTAJ: Polski ultrakolarz spróbuje pobić rekord na rowerze miejskim

Brązowa medalistka i rakieta numer jeden świata Iga Świątek oglądała mecz Polska – Słowenia. Chciała obejrzeć naszą drużynę siatkówki w akcji.