Polska drużyna koszykówki 3×3 żegna się z igrzyskami olimpijskimi w Paryżu

2
Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 pożegnała się z igrzyskami olimpijskimi. (zdjęcie: Mateusz Połuszańczyk, x)

W zaciętym meczu fazy play in o miejsce w półfinale olimpijskim, polska drużyna koszykówki 3×3 uległa Litwie 15:21. Oznaczało to trzecią porażkę z reprezentacją Litwy w tym roku i drugą w Paryżu, co przekreśliło nadzieje Polski na medal olimpijski.

Od początku mecz był zacięty, a Litwa miała niewielką przewagę. Już na początku spotkania Litwa prowadziła 5:3 i 7:5. W czwartej minucie decydujący dwupunktowy strzał olimpijczyka z Tokio Przemysława Zamojskiego doprowadził do remisu 8-8, lecz Vingelis odpowiedział rzutem za dwa punkty.

CZYTAJ: Polska w siatkówce zmierzy się z USA w ćwierćfinale olimpijskim

Pomimo ich zdecydowanego wysiłku, Polska nie była w stanie objąć prowadzenia i ciągle odrabiała straty. Litwini byli celni zarówno z dystansu, jak i z bliskiej odległości, co doprowadziło do wyniku 12-10, 14-12 i ostatecznie 18-14 na nieco ponad minutę przed końcem.

Polska strategia ofensywna miała problemy, szczególnie podczas podawania piłki pod kosz mistrzowi świata U23 Adrianowi Boguckiemu. Zwycięstwo przypieczętował Sarunas Vingelis z Litwy, który zdobył trzy ostatnie punkty, trafiając na 21:15 kilkanaście sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.

Litwini w półfinale zmierzą się z Holandią, która w fazie grupowej zajęła drugie miejsce.

CZYTAJ: Polski ultrakolarz spróbuje pobić rekord na rowerze miejskim