To była miazga! Świątek awansuje do 4. rundy Australian Open w 55 minut

9

Iga Świątek błyskawicznie awansowała do 4. rundy wielkoszlemowego Australian Open. Liderka światowego rankingu pokonała Cristinę Buscę w meczu 3. rundy w zaledwie 55 minut. Wiemy, kto będzie rywalką Polki w kolejnym meczu.

Iga Świątek dosłowne zmiażdżyła swoją rywalkę w spotkaniu 3. rundy Australian Open. Cristina Busca zdołała wygrać tylko jednego gema, a Świątek przez cały mecz straciła zaledwie 19 punktów. Pojedynek zakończył się po 55 minutach wygraną Igi Świątek do zera z wynikiem 6:0, 6:1 w setach.

Wygrana Igi Świątek z Cristiną Buscą jest trzecim z rzędu awansem Polki do ostatniej „16” Australian Open. W 4. rundzie Świątek zagra z Jeleną Rybakinową. 23-letnia Kazaszka jest zwyciężczynią zeszłorocznego Wimbledonu. Miała ostatnio okazję ograć Polkę na towarzyskim turnieju w Dubaju, wygrywając ze Świątek 6:3, 6:1.