Turcja strzeliła najszybszego gola w historii Euro i awansowała do ćwierćfinału

2
Euro 2024. Turcja wygrała z Austrią i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału. (zdjęcie: Sky Sports Football, x)

W ostatnim meczu 1/8 finału Mistrzostw Europy 2024, Austria zmierzyła się z Turcją. Mecz odbył się we wtorek, 2 lipca w Lipsku.

Mecz rozpoczął się spektakularnie, wręcz historycznie. Turcja strzeliła gola w 58. sekundzie, co było najszybszą bramką w historii Euro dzięki uprzejmości Meriha Demirala. Pomimo słabszego posiadania piłki przez Turcję, uniemożliwili Austrii stworzenie naprawdę niebezpiecznych okazji. Choć Turcji ponownie nie udało się zdobyć gola, pierwsza połowa zakończyła się niewielkim prowadzeniem Turcji 1:0.

Po przerwie Turcja ponownie szybko uderzyła. Nie tak szybko, jak w pierwszej połowie, ale wciąż szybko. W 59. minucie Merih Demiral ponownie strzelił gola z rzutu rożnego na 2:0. Austria następnie zintensyfikowała swoje wysiłki, udając się na nowo ożywić rywalizację. W 66. minucie Michael Gregoritsch zmniejszył deficyt do jednego gola i było już 1:2.

Austria w dalszym ciągu wywierała presję na bramkę Turcji, jednak Turcy dobrze się bronili i nie pozwolili na wyrównanie.

CZYTAJ: Arda Güler powtórzył osiągnięcie Cristiano Ronaldo i Wayne Rooneya

Turcja utrzymała niewielkie zwycięstwo 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, gdzie zmierzy się z Holandią. Mecz odbędzie się w sobotę, 6 lipca na stadionie w Berlinie.

CZYTAJ: Nikt tego nie zrobił przed nim! Bramkarz Portugalii pobił rekord

Merih Demiral po meczu otrzymał statuetkę najlepszego gracza spotkania. Demiral dzięki znakomitemu występowi wróci do domu z okolicznościową statuetką.