Dominacja Świątek: awans do ćwierćfinału w Madrycie

3
Popis i pogrom! Iga Świątek rozbiła Sarę Sorribes Tormo w Madrycie. (zdjęcieJEU DÉCISIF, x)

Droga Igi Świątek do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Madrycie była naznaczona pokazem czystej dominacji, gdy w jednostronnym pojedynku szybko pokonała Sarę Sorribes Tormo. Przeciwniczka okazała się bezsilna wobec ataku Świątek i uległa zdecydowanej porażce 6:1, 6:0.

Świątek od początku zapewniła sobie kontrolę, przegrywając w całym meczu tylko jeden gem, co miało miejsce na początku, ale okazało się, że było to jedyne ustępstwo, na jakie poszła. Z niewymagającą wysiłku precyzją zwyciężyła we wszystkich partiach z wyjątkiem szóstej i siódmej, wykazując się poziomem relaksu, który pozwolił jej nawet zakończyć seta drop shotem, co nie jest powszechnie spotykane w jej repertuarze.

CZYTAJ: Hurkacz dominuje w trzeciej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie

W poniedziałkowym meczu Świątek pokazała swoją biegłość w rzutach z drop shotu, którą czasami wstrzymuje, ale zdecydowała się ją wykorzystać na początku drugiego seta, po raz kolejny udowadniając swoją skuteczność. Pewnym krokiem do siatki przekształciła to, co mogło być rywalizującym spotkaniem, w bardziej sesję treningową, podkreślając swoją dominację na boisku.

Choć Sorribes Tormo niewątpliwie wytężyła się, jej wysiłki nie miały znaczącego wpływu na wynik. Było to widać po jej walce o punkty, szczególnie w pierwszych czterech gemach drugiego seta, gdzie udało jej się zdobyć tylko jeden punkt. Ponieważ mecz zakończył się bezbramkowym remisem, Świątek skupia się teraz na ćwierćfinałowym starciu z Beatriz Haddad Maia.

Iga Świątek – Sara Sorribes Tormo 2-0 (6-1, 6-0)

CZYTAJ: Polak w drodze na Everest: himalajska przygoda triathlonowa