Hurkacz dominuje w trzeciej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie

5
Hubert Hurkacz dobrze wszedł w turniej w Madrycie. Polak wygrał dwa meczu i teraz w 1/8 finału zmierzy się z Taylorem Fritzem. (zdjęcie: Hubert Hurkacz, x)

W elektryzującym meczu na turnieju ATP Madrid Open, Hubert Hurkacz pokazał swoje tenisowe umiejętności, pokonując Daniela Altmaiera w prostych setach 6:4, 7:6 (7-2). Pomimo spotkania z groźnym przeciwnikiem, Polak wykazał się wytrzymałością i umiejętnościami, dzięki czemu przeszedł do kolejnej fazy turnieju.

W pierwszym secie Hurkacz od początku zapewnił sobie dominację, zapewniając sobie dwa kolejne gemy. Jednak Altmaier szybko zmniejszył przewagę, przygotowując grunt pod zaciekłą rywalizację. Obaj sportowcy pokazali wyjątkową formę, ale triumfował pochodzący z Wrocławia Hurkacz. Po kluczowym przełamaniu w dziesiątym gemie przypieczętował seta 6:4.

CZYTAJ: Polak w drodze na Everest: himalajska przygoda triathlonowa

Drugi set był nowym wyzwaniem dla Hurkacza, który początkowo przegrywał. Altmaier wykorzystał swoje szanse na początku spotkania i szybko objął prowadzenie po dwóch meczach przy stanie 3:1. Hurkacz jednak energicznie powrócił do gry, wykorzystując błędy przeciwnika i wyrównał wynik. Set zakończył się emocjonującym dogrywką, podczas której Hurkacz wykazał się hartem ducha, zdominował całe spotkanie i zapewnił sobie zwycięstwo 7-6 (7-2) i awans do następnej rundy.

Patrząc w przyszłość, Hurkacz ma w czwartej rundzie zmierzyć się z rozstawionym z 13. numerem Taylorem Fritzem.

Hubert Hurkacz – Daniel Altmaier 2-0 (6-4, 7-6)

CZYTAJ: Polak zajął drugie miejsce w Vuelta Asturias