Po raz pierwszy w historii zapewnili sobie miejsce w europejskich pucharach

5
Niebywały thriller, Brest wygrywa w Rennes i zagra w europejskich pucharach. (zdjęcie: BeFootball, x)

W niedzielę 28 kwietnia w meczu 31. rundy Ligue 1, Rennes gościł Brest. Goście zdobyli zwycięska bramkę w ostatniej akcji meczu.

W ciągu pierwszych 11 minut strzelono aż trzy gole. Rennes strzelił dwa gole, a Brest odpowiedział raz. Po przerwie, goście strzelili trzy gole, na co gospodarze odpowiedzieli dwoma bramkami. Wydawało się, że mecz zmierza do remisu, ale w 90+5 minucie Brest zapewnił sobie zwycięstwo z wynikiem 5-4.

CZYTAJ: Hurkacz dominuje w trzeciej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie

Dzięki temu triumfowi, drużyna po raz pierwszy w swojej historii zapewniła sobie miejsce w europejskich rozgrywkach.

Zwycięstwo Brest 5:4 nad Stade Rennes przechodzi do historii, ponieważ po raz pierwszy w historii zakwalifikowali się do europejskich rozgrywek.

Zespół Erica Ruaulta zajmuje obecnie 3. miejsce w Ligue 1. Na trzy rundy przed końcem mistrzostw, Brest nie wypadnie z europejskiej strefy kwalifikacji. Klub ma szansę zakończyć sezon przynajmniej na 5. miejscu, co zapewnia udział w fazie grupowej Ligi Europy.

Jeśli zespół utrzyma 3. miejsce w mistrzostwach, może bezpośrednio zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Od 2009 roku do chwili obecnej Brest nigdy nie zajmował w najwyższej klasie rozgrywkowej miejsca wyższego niż 11.

CZYTAJ: Polak w drodze na Everest: himalajska przygoda triathlonowa

Co ciekawe, PSG zapewniło sobie tytuł Ligue 1 przed terminem. Na trzy rundy przed końcem drużyna Enrique prowadzi aż 12 punktami przewagi.