Hurkacz zapewnia sobie ćwierćfinał Rome Masters dzięki zwycięstwu nad Etcheverry

4
Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Rzymie. (zdjęcie: Punto de Break, x)

Podróż Huberta Hurkacza przez Rome Masters osiąga nowy poziom, gdy Polak zapewnia sobie zwycięstwo nad Tomasem Etcheverrym i zapewnia sobie miejsce w ćwierćfinale. Starcie z Argentyńczykiem okazało się sprawdzianem umiejętności i wytrzymałości, a Hurkacz ostatecznie zwyciężył, uzyskując decydujący wynik 7:6, 6:2.

Po sensacyjnym zwycięstwie nad Rafaelem Nadalem, Hurkacz z determinacją wszedł do meczu z Etcheverrym. Zachęcony udanym sezonem, Polak stawił czoła Argentyńczykowi z niezachwianym optymizmem i pewnością siebie, gotowy podjąć wyzwanie.

Pomimo wczesnych prób zaburzania rytmu gry przez Etcheverry’ego, Hurkacz pozostawał opanowany pod presją, udaremniając ataki przeciwnika i potwierdzając swoją dominację na korcie. Obaj gracze wdali się w intensywną wymianę zdań, podkreślając swoje umiejętności i determinację przez cały mecz.

Przełomowy moment nastąpił podczas emocjonującego tie-breaka, w którym Etcheverry początkowo zdobył seta, po czym Hurkacz zebrał się i zapewnił sobie zwycięstwo po wyczerpujących siedemdziesięciu minutach gry. W drugim secie Hurkacz w dalszym ciągu potwierdzał swoją dominację dwoma szybkimi przełamaniami, ostatecznie kończąc mecz skutecznością i precyzją.

CZYTAJ: Polska zapewnia sobie miejsce na Mistrzostwach Świata 2025

Dzięki temu imponującemu zwycięstwu, Hurkacz osiąga swój najlepszy wynik w historii na turnieju Rome Masters, sygnalizując swoje rosnące umiejętności na kortach ziemnych i przygotowując grunt pod dalszy awans w turnieju.

Hubert Hurkacz przechodzi do czwartej rundy w Rzymie, pokonując Etcheverry 2-0 (7-6, 6-2).

CZYTAJ: Iga Świątek triumfuje i przechodzi do ćwierćfinału WTA 1000 w Rzymie