Imponująca seria Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów przerwana!

3
Bayern Monachium nie dał rady, sensacyjna porażka! (zdjęcie: Vision Sport, x)

W drugiej rundzie fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA, Bayern Monachium zmierzył się z Aston Villą. Mecz okazał się prawdziwym wyzwaniem dla Bawarczyków.

Bayern zdominował pierwszą połowę, ale miał problemy ze stworzeniem jakichkolwiek klarownych okazji. Po przerwie, sytuacja pozostała taka sama, Bayern naciskał, aby zdobyć bramkę, ale Aston Villa broniła się umiejętnie.

Następnie, w 79. minucie, wydarzyło się coś niesamowitego. Aston Villa wykorzystała błąd bramkarza Bayernu Manuela Neuera i zdobyła jedynego gola w meczu. Bayern miał jeszcze jedną okazję, ale bramkarz Aston Villi, Emiliano Martínez, wykonał decydującą obronę.

Ostatecznie Aston Villa pokonało Bayern Monachium 1:0. Była to pierwsza porażka Bayernu w 41 meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po raz pierwszy od 26 września 2017 roku, Bayern Monachium musiał uznać wyższość rywala.

CZYTAJ: Salah pobił rekord i przeszedł do historii Ligi Mistrzów

Ostatni raz Bayern Monachium przegrał mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów we wrześniu 2017 roku, kiedy przegrał z PSG. Kto był menadżerem drużyny przeciwnej? Unai Emery. PSG pod wodzą Hiszpana rozprawiło się wówczas z monachijczykami aż 3:0. To jest po prostu sensacyjne!

Najdłuższe serie bez porażki w fazie zasadniczej Ligi Mistrzów:

1. Bayern Monachium – 41 (2017-2024);
  2. Real Madryt – 30 (2012-2017);
  3. FC Barcelona – 25 (2016-2020);
  4. Manchester City – 18 (2018-2021).

CZYTAJ: Lewandowski dołączył do Ronaldo w historii Ligi Mistrzów z rekordowymi golami