Kamil Majchrzak wygrał ATP Challenger 100 w Villenie

6
Kamil Majchrzak triumfatorem challengera ATP 100 w Villenie w Hiszpanii. (zdjęcie: Tenis España, x)

Polski tenisista Kamil Majchrzak świętował znaczące zwycięstwo na turnieju ATP Challenger 100 w Villenie, w Hiszpanii, pokonując Amerykanina Nicolasa Moreno de Alborana 6:4, 6:2 w finale.

Majchrzak wykazał się imponującymi umiejętnościami przez cały mecz, przełamując serwis Moreno w krytycznym momencie pierwszego seta i zapewniając sobie zwycięstwo swoim pierwszym punktem setowym. W drugim secie, 28-latek z Piotrkowa Trybunalskiego pokazał swoją dominację, popełniając mniej błędów i zapewniając sobie zdecydowane zwycięstwo 6:2, a nawet nie dając Moreno punktów w ostatniej grze.

CZYTAJ: Polska tenisistka Iga Świątek rozstała się z trenerem po trzech latach

To zwycięstwo plasuje Majchrzaka na 114. miejscu w rankingu ATP, z potencjałem awansu w zależności od wyników innych turniejów. Zwycięstwo to oznacza jego drugi tytuł Challenger w tym roku, po sukcesie w Bratysławie w czerwcu.

CZYTAJ: Hat-trick Lewandowskiego dał Barcelonie zwycięstwo 3:0 nad Deportivo Alavés